Võidukorvi tabanud Mike James (vasakul).Foto: TASS/Scanpix
5. detsember 2019, 21:59

VIDEO | VALUS! Žalgiris kaotas lisaajal lõpusekundi kolmesest CSKA-le

Täna jätkus Kaunase Žalgirise nukker seeria Euroliigas, kui Leedu meistriklubi jäi lisaajal lõppenud kohtumises tulemusega 82:85 alla Moskva CSKA-le.

Koduväljakul mänginud Venemaa võistkond jäi avaveerandi järel kaheksapunktilisse kaotusseisu, kuid suutis poolajaks ilutsesid tablool numbrid 32:31 CSKA kasuks. Enne normaalaja lõppu oli Žalgiris kahe silmaga taga, kuid Lukas Lekaviciuse täpne vise saatis nad seisul 69:69 lisaajale.

Normaalajale järgnenud viieminutilise perioodi jooksul vahetus eduseis korduvalt, kuid lõpuks väljus võitjana CSKA. Meeskonna viimased kümme punkti visanud Mike James tabas koos sireeniga otsustava kolmepunktiviske.

Võitjate parim oli Janis Strelnieks 20 silmaga, James sai lõpuks kirja 19 punkti. Žalgirisele tõi Thomas Walkup 19 punkti, seitse lauapalli ja kuus resultatiivset söötu, samas patustas ameeriklane ka seitsme pallikaotusega.

Neljanda kaotuse kõrvale kaheksanda võidu teeninud CSKA hoiab Euroliigas viiendat kohta, Žalgiris, kes sai kuuenda järjestikuse kaotuse, on kolme võidu ja üheksa kaotusega eelviimasel ehk 17. kohal. Juhib Istanbuli Anadolu Efes, kel kirjas üheksa võitu ka kaks kaotust.