Matthias Tass (viskel).Foto: Thearon W. Henderson
6. detsember 2019, 12:38

VÕIMAS! Vastastele katuse peale pannud Tass püstitas NCAAs rekordi

USA ülikoolikorvpalli kõrgeimas divisjonis on hoogu läinud Matthias Tassi kodukõrgkool Saint Mary's, kes võitis möödunud ööl kaheksanda järjestikuse kohtumise.

Saint Mary's, kelle kuulsamad korvpallivilistlased on NBA meistrid Patty Mills ja Matthew Dellavedova, kuulub sel hooajal taas USA ülikoolide paremikku. Möödunud ööl alistati 61 : 49 Northern Illinois.

Eestlasest korvialune jõud teenis taas kamaluga mänguaega. Tass oli väljakul 31 minutit, millega viskas kuus punkti, jagas sama palju korvisööte, blokeeris tervelt neli vastaste pealeviset ja võttis kolm lauapalli. Blokkide arvestuses püstitas ta isikliku rekordi NCAAs.

Saint Mary's on nüüd kümnest mängust võitnud tervelt üheksa. Tassi keskmised näitajad on 24,8 minutit, 7,6 punkti, 4,2 lauapalli, 2,8 korvisöötu ja 1,5 blokeeritud viset.