Talisport

Norra jõudis ümmarguse tähiseni, Eesti laskesuusatalent tegi ilusa MK-debüüdi (3)

Toimetas Henry Lääne, 7. detsember 2019 19:46
Johannes Thingnes Bö tõi Norra võitjana finišisse.Foto: JESSICA GOW
Laskesuusatamise MK-sari jätkus täna Rootsis Östersundis 4x7,5 km meeste teatesõiduga. Esimesena ületas finišijoone Norra (null trahviringi, üheksa varupadrunit). Eesti (1+16) oli 17.

Esimene vahetus: Rene Zahkna lasketiirus hätta ei jäänud. Ta kasutas küll kahte varupadrunit, kuid trahviringile minemisega ta ei flirtinud.

Saksamaa tõstis liidriks tiirus eksimatult ja väledalt tegutsenud Erik Lesser. Lukas Hofer ja Itaalia (0+2) kaotasid talle 5,9, Prantsusmaa ja Emilien Jacquelin (0+1) 7,1 sekundit. Viimasel suusaringil ohtralt aega kaotanud Zahkna jäi Lesserist vahetuses maha 1.12,1, mis andis 20. koha.

Teine vahetus: Kalev Ermits näitas suusarajal korralikku kiirust, kuid lasketiirus oli eestlane hädas. Mõlemas tiirus tuli tal appi võtta kõik kolm varupadrunit, kuid trahviringile ei pidanud ta õnneks külla minema.

Teise vahetusega langes suurest mängust Saksamaa (3+6) – Philipp Horn käis tervelt kolmel trahviringil. Ühel käis ka prantslane Quentin Fillon Maillet, kuid teises tiirus tegi ta vigade paranduse ja Gallia kukkede lootused kõrgele kohale jäid ellu.

Suurepärase vahetuse tegi Rootsi (0+3). Jesper Nelin tõstis kodupubliku lemmikud liidriks, Norra (0+5) viis teiseks Erlend Bjöntegaard. Vahe suurte rivaalide vahel oli 10,6 sekundit. Prantsusmaa (1+4) kaotas liidrile 19,7 ja Itaalia (0+5) 20 sekundit. 

Ermits aitas Eestil (0+8) kohta parandada. Maarjamaa tuli vahetusse 16. koondisena, Rootsile jäädi alla 2.13,1.

Kolmas vahetus: Meie ridades tegi MK-debüüdi 20aastane Kristo Siimer. Noormehe sõit ja tegutsemine tiirus valmistasid rõõmu, kuna ta kasutas ainult kahte varupadrunit ning oli suusarajal tubli. Raido Ränkeli saatis Siimer rajale 14ndana, Eesti (0+10) kaotas juhtkoondisele 3.06,8.

Suurepärase esituse tegi Tarjei Bö. Norralane tõstis viikingid (0+7) liidriks, kuid Prantsusmaa (1+7) ja Simon Desthieux ei jäänud kaugele maha. Itaalia (0+6) nõrgim vahetus väärib samuti kiitust, sest vähetuntud Daniele Cappellari andis vahetuse üle kolmandana. Prantsusmaa kaotas Norrale 11,3 sekundit, Itaalia liidritele 1.01,7.

Kehvasti läks Rootsil (1+9), sest Martin Ponsiluoma oli laskmisega raskustes. Avatiirus pidi ta minema trahviringile, teises tiirus polnud see samuti kaugel. Tõsi, võõrustajad langesid vaid neljandaks ning Itaaliale kaotati ainult 6,3 sekundiga. Rootsiga koos liikunud Venemaa (1+8) tõstis poodiumikonkurentsi Eduard Latõpov.

Neljas vahetus: Oodata oli tõelist tulevärki, kuna Norra viimast vahetust sõitis Johannes Thingnes Bö ja Prantsusmaal Martin Fourcade.

Bö alustas suusarajal Fourcade'ist kiiremini, ent lamadestiirus tegutses prantslane täpsemalt. Tõsi, kuna norralane eksis ainult korra, jäi ta 8,4 sekundiga liidriks.

MK-sarja tiitlikaitsja andis teisel ringil taas jalgadele ja kätele valu ning vahe Fourcade'iga üha suurenes. Püstitiirus kasutas Bö taas ainult ühte varupadrunit ja Fourcade läbis tiiru eksimusteta. Viimasele ringile minnes oli vahe kahe kange vahel seitse sekundit.

Bö käristas vahet meeletult. 1,3 km pärast tiiru kaotas Fourcade talle juba 23,9 sekundit, kuid prantslase liikumises oli näha, et ta oli juba alla andnud. Finišis kaotas Prantsusmaa (1+7) Norrale, kes teenis 50. MK-etapivõidu meeste teatesõidus, 32,3 sekundit. Kolmanda koha teenis Itaalia (0+8), kes jäi viikingitele alla 1.27,1.

Ränkel suutis suurima eesmärgi täita ning tõi Eesti finišisse. Tõsi, oma võistlusega ta üleliia rahule ei saa jääda, kuna kasutas kõike kuut varupadrunit ja pidi käima ka trahviringil. Lõpuks oli Eesti (1+16) 17., Norrale kaotati 5.16,6.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee