Võidukas Eesti saalihokinaiskond. Foto: Renee Kütisaar
Ohtuleht.ee 8. detsember 2019 21:25
MM-finaalturniiril osalev Eesti saalihokinaiskond avas alagrupiturniiri teises mängus oma võiduarve, kui oli 6:4 üle Jaapanist. 

Tasavägiselt kulgenud mängus oldi enamik mänguajast tagaajaja rollis ja alles viis minutit enne kohtumise lõppu õnnestus matš enda kasuks kallutada. 

Mängu parimaks tunnistati kaks väravat saavutanud Kristel Kopel. Resultatiivsed olid ka Diana Klavan (2+0), Edith Pärnik (1+0), Kati Kütisaar (1+0), Merli Süvari (0+1), Kristi Rickberg (0+1), Katrin Kivirand (0+1) ja Kati Loid (0+1).

Eesti saalihokinaiskond rõõmustamas Jaapanile visatud värava üle. Foto: Renee Kütisaar

Standings provided by Sofascore LiveScore

Turniiri esimeses mängus pidi Eesti tunnistama Norra 7:4 paremust. 

Alagrupis viimases mängus läheb Eesti koondis teisipäeval kell 14.30 vastamisi Taaniga. Tolle kohtumise võitja pääseb edasi kaheksandikfinaali, kus tuleb vastamisi minna B-alagrupi (Rootsi, Tšehhi, Läti, Slovakkia) kolmandaga. 

Eesti naiskond hoiab maailma edetabelis 16. kohta, eelmisel MMil tuldi 11ndaks. 

Eesti naiskond MMil: Kati Loid, Darja Voog, Kristi Rickberg, Edith Pärnik, Katrin Kivirand, Merli Süvari, Diana Klavan, Reti Väärt, Nelli Alanko, Meelike Terasmaa, Liina Luih, Kati Kütisaar, Piret Puidak, Helen Ojala, Mailis Elomaa, Jane Klavan, Johanna Siling, Kristel Kopel, Pille Arro ja Saskia Ormak.

Treenerid: Pavel Semenov, Joel Heine ja Rasmus Talviste.

Eesti saalihokinaiskond rõõmustamas Jaapanile visatud värava üle. Foto: Renee Kütisaar

Pavel Semenovi lubas enne turniiri, et naiskond võitleb igas mängus kindlasti algusest lõpuni. „Meil ei ole paika pandud kindel koht, mille peame saavutama, aga loomulikult anname endast parima, et tõusta kõrgemale kui kaks aastat tagasi.”

Peatreeneri sõnul on eelmise MM- i koosseisuga võrreldes vahetunud pooled mängijad. „Arvan, et see on normaalne asjade käik ja tundub, et oleme selle protsessi üsna valutult läbinud”, sõnab peatreener ja jätkab.

“Üldjoontes olen ma ettevalmistusega rahul. Meil õnnestus pidada 12 mängu Läti liigas ning on hea meel, et liiga korraldajad nõustusid meie palvega pidada kaks mängu ühel nädalavahetusel. Selline korraldus andis võimaluse harjuda MM-i rütmiga, kus samuti järjestikustel päevadel mängima peame. Lisaks viisime juulis läbi treeninglaagri Soomes ning augustis Lätis.

Jah, muidugi, alati tahaks rohkem. Läti liigas klubide vastu peetavad mängud on olnud oluline osa meie ettevalmistusest, kuid näen, et vajame mänge teiste rahvuskoondiste vastu. Seni ei ole ilmselt top 16 riigid meid tõsiselt võtnud, sest meie reiting on olnud madal. Usun, et olukord muutub, kui oleme oma positsiooni 16 parema hulgas juurutanud. Seejärel on ehk ka lihtsam leida ametlikeks sõpruskohtumisteks vastaseid.”

Võidukas Eesti saalihokinaiskond. Foto: Renee Kütisaar