Talisport

Venemaa suusakoondise treener kardab, et dopingukeeld mõjub nende superstaarile hävitavalt (9)

Toimetas Karl Juhkami, 9. detsember 2019 16:15
Sergei Ustjugov. Foto: Reuters/Scanpix
Nädalavahetusel sai Venemaa murdmaasuusakoondise sakslasest treener Marcus Cramer rõõmustada oma hoolealuste triumfi üle, kui Venemaa sai meeste teatevõistlusel koguni kaksikvõidu. Täna keskpäevaks ei tähendanud see rõõm aga enam midagi. 

Nimelt otsustas Maailma antidopingu agentuur (WADA), et Venemaa on eksinud dopingureeglite vastu ega saa järgneva nelja aasta jooksul oma lipu ega muu sümboolikaga kaasa teha ainsalgi suurvõistlusel.

Samal teemal

Tegelikult ringlesid säärased kuulujutud ka juba nädalavahetusel ning kui Norra väljaande VG ajakirjanikud Cramerilt võistluskeelu kohta uurisid vastas sakslane järgnevat: "See oleks täielik katastroof, eriti sportlaste jaoks."

Treener kardab, et kõige rängemalt võib see mõjuda Venemaa meestekoondise superstaarile, kahekordsele maailmameistrile Sergei Ustjugovile, kes jäi sarnase riikliku võistluskeelu tõttu eemale 2018. aasta Pyeongchangi taliolümpialt. 

"Tal on kodus lapseootel naine, aga Sergei pole järgmised kaks-kolm kuud kodus. Kes teab, võib olla ei näe ta isegi oma lapse sündi. Sportlased teevad oma armastatud ala nimel kõike ja siis tehakse neile nii? Kuidas on seda neile võimalik üldse selgitada?" küsis Cramer vastu. 

Ta mäletab väga hästi, kui raskelt tema hoolealune Pyeongchangist eemale jäämist üle elas. "Kaks aastat tagasi nägin enda eest meest, kes kukkus lihtsalt põrandale ja puhkes nutma. See polnud meeldiv. See oli täielik p**k. Ma ei taha seda uuesti näha, sest see oli ka minu jaoks raske," meenutas sakslane. 

"Mida saavad sportlased teha, kui ametnikud on midagi valesti teinud?" viitas ta faktile, et uue keelu põhjustasid Venemaa ametnikud, kes manipuleerisid WADAle saadetavate laboriandmete tulemustega. "Olen väga tige ja kurb."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee