Meistrite liiga

MEISTRITE LIIGA | Liverpool suutis krahhi vältida, kuid üks mullustest poolfinalistidest pudenes juba konkurentsist

Toimetas Karl Juhkami, 11. detsember 2019, 00:02
JAA! Liverpool jätkab oma teekonda Meistrite liigas. Foto: AFP/Scanpix
Jalgpalli Meistrite liigas on kätte jõudnud alagrupiturniiri viimane voor ehk teisipäeval ja kolmapäeval saavad selgeks kõik 16 kaheksandikfinalisti. Kui varasemalt oli alagruppidest E kuni H edasipääsu kindlustanud ainult Leipzig, siis viimasel päeval liitusid nendega Liverpool, Napoli, Barcelona, Dortmundi Borussia, Lyon, Valencia ja Chelsea.

Esimesena said klaariks E-alagrupist edasipääsejad ehk Liverpool ja Napoli.

Kohe esimestest minutitest läks väljakul kõvaks andmiseks ning avapoolajal kõmmutati palle usinalt mõlema värava suunas. Mis aga ei muutunud, oli mänguskoor. Tabloo muugiti lahti alles 57. minutil kui Salzburgi puurilukk Cican Stankovic otsustas joonelt välja tulla, et Sadio Mane rünnakuüritust pidurdada. Senegallane aga ei hoolinudki ise skoorimisest, vaid lükkas palli pehme tõstega penaltipunkti suunas, kust Naby Keita selle peaga valveta jäänud väravasse lükkas.

Minut hiljem suutsid Salzburgi tagalamehed – seekord lisaks Stankovicile veel keskkaitsja Jerome Onguene – taas endale ise olukorra tekitada ning Mo Salah tegi üliraske nurga alt mänguskooriks 2 : 0.

ÜHE ÕNN ON TEISE ÕNNETUS! Liverpooli mehed (taamal) rõõmustamas, samal ajal kui Dominik Szoboszlai laiutab pettumusest käsi. Foto: Reuters/Scanpix

Teisena läheb alagrupist edasi Napoli, kes oli samal ajal koduväljakul 4 : 0 üle Genkist. Itaalia suurklubi rünnakumasin toetus sel korral põhiliselt poolaka Arkadiusz Milikule, kes virutas 38 minutiga kübaratriki, tõustes kaheksandaks kaabutrikimeheks tänavusel hooajal.

Selles elitaarses seltskonnas ootasid teda varasemalt juba Erling Braut Haland (Salzburg), Robert Lewandowski (Müncheni Bayern), Raheem Sterling (Manchester City), Kylian Mbappe (Pariisi Saint-Germain) Rodrygo (Madridi Real), Serge Gnabry (Müncheni Bayern) ja Mislav Oršic (Zagrebi Dinamo).

Samas mängus haaras Genki väravavaht Maarten Vandervoordt aga enda nimele läbi aegade noorima puuriluku rolli, kui seisis postide vahel 17 aasta ja 287 päeva vanuselt. Varasemalt kuulus too tiitel Mile Svilarile, kes oli Benfica eest debüüti tehes 18 aastat ja 52 päeva vana.

E-alagrupp

Salzburg – Liverpool 0 : 2 (57. Naby Keita, 58. Mo Salah)

Napoli – Genk 4 : 0 (3., 26., 38. (pen) Arkadiusz Milik, 75. (pen) Dries Mertens)

Standings provided by Sofascore LiveScore

F-alagrupis jättis FC Barcelona kaheksandikfinaali ukse taha Milano Interi, teisena sai alagrupist edasi Dortmundi Borussia.

Katalaane võõrustanud Inter teadis, et nende saatus on nende endi kätes. Kui koduväljakult saadakse kätte kolm võidupunkti, on edasipääs kindel. Kohtumise alguses olidki mänguohjad Antonio Conte hoolealuste käes, kuid 23. minutil pööras kõik mängueelsed plaanid pea peale Carles Perez, kes oma Meistrite liiga debüüdil võrku sahistas. Inter ei jätnud jonni ning avapoolaja lõpus taastas Romelu Lukaku tablool viigiseisu.

Võitu jahtinud Inter sahistas uuesti 74. minutil, kuid Lautaro Martinez oli tabamuse hetkel suluseisus. Sama süžee kordus ka 80. minutil, kui liiga agar oli Lukaku. Seejärel taasetendati meie silme all vana jalgpalliklišeed – kui ise ei löö, lüüakse sulle.

87. minutil saatis 17aastane Anssumane Fati teele löögi, mis lõpetas Samir Handanovici selja taga, ning kukutas Interi. Lisaks haaras guineabissaulane tolle tabamusega Wayne Rooney’lt endale Meistrite liiga noorima väravalööja tiitli.

Anssumane Fati haaras enda nimele Meistrite liiga noorima väravaküti tiitli. Foto: Reuters/Scanpix

Teisena pääses alagrupist edasi Dortmund, kes oli samal ajal koduväljakul 2:1 üle Praha Slaviast.

F-alagrupp

Milano Inter – Barcelona 1 : 2 (44. Romelu Lukaku – 23. Carles Perez, 87. Anssumane Fati)

Dortmundi Borussia – Praha Slavia 2 : 1 (10. Jadon Sancho, 61. Julian Brandt – 43. Tomas Soucek)

G-alagrupis pääses juba varem edasipääsu kindlustanud Leipzigi kõrval teisena edasi Lyon.

Lyon jäi koduväljakul Leipzigi vastu suurest enda süü läbi 0:2 kaotusseisu, kuna põhjustas avapoolajal kaks penaltit. Teisel poolajal suutsid Rudi Garcia hoolealused aga endale kaevatud august välja ronida: 50. minutil alustas comeback’i Haoussem Aouar ning 82. minutil kindlustas neile väärtusliku viigipunkti Memphis Depay.

Samuti edasipääsulootusi omanud Zenit sai viimases voorus Benficalt 0:3 tappa ning pudenes grupis viimaseks.

G-alagrupp

Lyon – Leipzigi RB 2 : 2 (50. Houssem Aouar, 82. Memphis Depay – 9. (pen) Emil Forsberg, 33. (pen) Timo Werner).

Benfica – Zenit 3 : 0 (47. Franco Cervi, 59. (pen) Pizzi, 80. (ov) Sardar Azmoun)

H-alagrupis oli viimase vooru eel edasipääsulootus veel Valencial, Chelsea’l ja Ajaxil ning Euroopa liigaga peab sel korral leppima mullune poolfinalist Ajax.

Hollandlaste nii-öelda patuoinaks oli keskkaitsja Joel Veltman, kes kattis 24. minutil ära Rodrigo suluseisu.

Grupi teisena läheb edasi Chelsea, kes oli Tammy Abrahami ja Cesar Azpilicueta tabamuste toel 2:1 üle Lille’st. Prantslaste auvärava eest hoolitses endine Chelsea ründaja Loic Remy.

H-alagrupp

Ajax – Valencia 0 : 1 (24. Rodrigo)

Chelsea – Lille 2 : 1 (19. Tammy Abraham, 35. Cesar Azpilicueta – 78. Loic Remy)