Korvpall

Henri Drell: esitused on kõikunud, aga tunnen, et suudan Itaalia meistriliigas võistelda (1)

Toimetas Mart Treial, 11. detsember 2019 09:01
Henri Drell palliga.Foto: Luca Toni / victorialibertas.it
NBA-sse pääsemise nimel treeniv korvpallur Henri Drell (19) andis portaalile eurospects.com intervjuu, kus rääkis muuhulgas enda tugevustest-nõrkustest ning senisest hooajast Itaalia meistriliigas Pesaro meeskonnas.

Eestlase keskmised näitajad 10 mänguga on 20,7 minutit, 6,2 punkti, 2,6 lauapalli ja 1,3 korvisöötu. Meeskond pole veel võiduarvet avanud.

Õhtuleht tõlkis mõned Eurospectsi küsimused ja Drelli vastused oma lugejate jaoks eesti keelde.

Mis sa arvad Eesti korvpallist? Kas see on seal kõige hinnatum spordiala?

Ma arvan, et Eesti korvpall on kasvufaasis ja muutub iga aastaga paremaks. Paljud potentsiaalikaid noori mängib Euroopas ja USAs. Korvpall on kindlasti hinnatuim spordiala Eestis.

Mis on sinu tugevused väljakul?

Arvan, et minu oskused ja vise kombineerituna pikkusega (204 cm - M.T.). Suudan luua olukordi nii endale kui ka teistele ning suudan tänu oma suurusele mõned keerulised visked kotti panna.

Mis valdkondades on sul arenemisruumi?

Pean arenema kõiges. Rünnakul pean olema madalam ja kiirem, kuid viimasel ajal on fookus olnud kaitsemängul ja vaimsel poolel. Samuti külgsuunas liikumisel, close-out'idel (kaitsemängija intensiivne liikumine vabaks jäetud palliga mängija suunas - M.T.), sitkusel ja sellel, et olla koguaeg keskendunud.

Milline võiks olla sinu jaoks järgmine samm? Kuidas oled Itaalia meistriliigas kohanenud?

Järgmine samm on kindlasti saada Itaalia meistriliigas stabiilseks mängijaks, praegu on hooaeg kulgenud üles-alla. Kohanemine läks hästi. Mul on küll olnud nii häid kui ka halbu mänge, kuid tunnen, et suudan sel tasemel võistelda.

Mida arvad oma senisest hooajast Pesaro meeskonnas?

Nagu ütlesin, minu esituste tase on kõikunud, aga see on kooliraha. Olen senise kogemusega rahul ning jätkan töötamist ja endast iga mäng 100% andmist. Tunnen, et saame meeskonnana iga päev paremaks.

Mis on sinu tulevikusihid? Milliseks mängijaks soovid saada ja kus näed end viie aasta pärast?

Lõppsiht on pääseda NBA-sse. Tahaksin olla mängija, kellega kõik armastavad koos mängida. Et teeksin kaaslasi oma mängu abil paremaks. Viie aasta pärast näen end NBA-s.

Kuidas hindad oma NBA-sse pääsemise šansse?

Arvan, et kui jätkan arenemist ja töötamist, siis on kõik võimalik. Usun, et mängin seal ühel päeval.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee