Felipe (vasakul) ja Joao Felix. Atletico oli üks meeskondadest, kelle saatus enne tänaseid kohtumisi lahtine oli.Foto: Manu Fernandez
Meistrite liiga
12. detsember 2019, 00:20

MEISTRITE LIIGA | Selgusid viimased edasipääsejad, favoriidid ei vääratanud

Äsja sai selgeks, kes jätkavad pallimist Meistrite Liigas, kes Euroopa Liigas ja kellel tänavuseks hooajaks mängud mängitud. Alagrupiturniiri viimases voorus ei lasknud favoriidid end üllatada, vaid saavad hakata valmistuma veebruaris toimuvateks kaheksandikfinaali kohtumisteks.

A-alagrupis näitas võimu Pariisi Saint-Germain, kes alistas kodus tulemusega 5:0 Istanbuli Galatasaray. Võidukas oli ka Madridi Real, kes suutis noorte brasiillaste - 18aastase Rodrygo ja 19aastase Vinicius Juniori - ning mullu maailma parimaks jalgpalluriks valitud Luka Modrici väravatest alistada võõrsil tulemusega 3:1 Club Brugge'i.

Standings provided by Sofascore LiveScore

B-alagrupi lõpetas punktigi loovutamata Müncheni Bayern, kes viimases kohtumises tulemusega 3:1 Tottenham Hotspuri alistas. Allianz Arenal toimunud matšis viis kodumeeskonna 14. minutil ette Kingsley Coman, kuus minutit hiljem seadis viigi jalule Ryan Sessegnon. Enne poolajavilet viis Bayerni taas ette Thomas Müller, kes viga saanud Comani eelnevalt välja vahetanud oli. 64. minutil vormistas lõppseisu FC Barcelonast laenul olev brasiillane Philippe Coutinho.

Seejuures mängis Bayern ilma oma esiründaja Robert Lewandowskita, kes tänavu suurepärases hoos on. 31aastasel poolakas sai alagrupis viie mänguga kirja kümme tabamust, mis jääb alla vaid Cristiano Ronaldole, kes 2015. aastal rekordilised 11 väravat kõmmutas.

Torino Juventus, kes juba enne viimast vooru D-alagrupi esikoha kindlustanud oli, alistas võõrsil tulemusega 2:0 Leverkuseni Bayeri. Itaalia meistrile tõid võidu Ronaldo ja Gonzalo Higuaini teise poolaja lõpus löödud väravad.

Teisena pääses edasi Madridi Atletico, kes oli tulemusega 2:0 üle Moskva Lokomotivist.

Tänased kohtumised:

Zagrebi Dinamo - Manchester City 1:4 (10. Daniel Olmo - 34., 50., 54. Gabriel Jesus, 84. Phil Foden)

Donetski Šahtjor - Atalanta 0:3 (66. Daniel Castagne, 80. Mario Pasalic, 90+4 Robin Gosens)

Madridi Atletico - Moskva Lokomotiv 2:0 (17. (p.) Joao Felix, 54. Felipe)

Leverkuseni Bayer - Torino Juventus 0:2 (75. Cristiano Ronaldo, 90+2 Gonzalo Higuain)

Müncheni Bayern - Tottenham Hotspur 3:1 (14. Kingsley Coman, 45. Thomas Müller, 64. Philippe Coutinho - 20. Ryan Sessegnon)

Olympiacos - Crvena Zvezda 1:0 (87. Youssef El-Arabi)

Pariisi Saint-Germain - Istanbuli Galatasaray 5:0 (32. Mauro Icardi, 35. Pablo Sarabia, 46. Neymar, 63. Kylian Mbappe, 84. (p.) Edinson Cavani)

Club Brugge - Madridi Real 1:3 (55. Hans Vanaken - 53. Rodrygo, 64. Vinicius Junior, 90+1 Luka Modric)