Saskia Alusalu.Foto: Reuters/Scanpix
Talisport
15. detsember 2019, 10:46

Alusalu korjas Jaapanis korralikke MK-punkte, Liiv lõpetas 23. kohal (10)

Kiiruisutajad võistlesid sel nädalavahetusel Jaapanis Naganos, kus toimus hooaja neljas MK-etapp. Ttules olid ka eestlased Saskia Alusalu ja Marten Liiv.

1000 m distantsil sai Liiv B-grupis 29 lõpetaja seas ajaga 1.12,088 23. koha. A-grupis olid kõik 19 võistlejat 22aastasest eestlasest kiiremad, seega kokkuvõttes teenis ta 42. koha.

Üldarvestuses on Liivil sel distantsil kirjas viis punkti, mis annab 49. koha.

Laupäev

500 m distantsil sõitis Liiv välja aja 36,078, mis andis B-grupis 30 võistleja konkurentsis 22. koha. Kuna A-grupis olid kõik 19 meest eestlased kiiremad, läks talle kirja 41. positsioon. MK-sarja punktiarvet pole ta sel distantsil avanud.

Paremini läks Alusalul, kes kaotas 3000 m B-grupis võitjale 7,6 sekundit ning teenis ajaga 4.15,178 13. koha. A-grupist olid temast kiiremad 15 naist, mis andis 38 võistleja seas 28. positsiooni.

Tasuks 12 MK-punkti. Kokku on Alusalu sel distantsil 55 silma, millega hoiab ta 28. kohta.

Reede

Ühisstardiga sõidus napsas esikoha napsas sama distantsi MK-sarja liider kanadalanna Ivanie Blondin, kes sai ajaks 8.26,440. Temale järgnesid jaapanlanna Nana Takagi (8.26,570) ja ameeriklanna Mia Kilburg-Manganello (8.27,350).

Vahefinišitest ühtlasi kaks sprindipunkti noppinud Alusalu 11. koha aeg oli 8.46,900. Kokku oli stardis 24 kiiruisutajat.

Ühisstardist sõitude üldarvestuses jätkab suveräänse liidrina Blondin, kes on viie võistlusega kogunud 468 punkti. Talle järgnevad Takagi (356) ja hollandlanna Irene Schouten (348). Saskia Alusalu leiab 183 silmaga 14. tabelirealt.

"Hea meel 11. koha üle ühisstardiga sõidus MK-etapilt Naganos, Jaapanis
Neli maailmakarikaetappi järjest on olnud väga väsitavad nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Kaasa ei aita ka kõik reisimiseks kulunud päevad ja tunnid ning ajatsoonide vahetused. Valmis järgmiseks treeningperioodiks ehk nn puhkuseks," võttis Alusalu ühismeedias tänase võistluse kokku.