Võitlussport

PÕNEV! Raskekaalu poksimaailm võib järgmisel aastal saada 20 aasta järel absoluutse tšempioni (5)

Toimetas Oliver Lomp, 14. detsember 2019 12:58
Anthony Joshua (vasakul) eesmärgid uueks aastaks on suured Foto: AP/Scanpix
Eelmisel nädalal poksi raskekaalus IBF, WBA ja WBO sarjade maailmameistritiitlid tagasi võitnud Anthony Joshua kinnitas, et kavatseb järgmisel aastal kindlasti kohtuda kas Deontay Wilderi või Tyson Furyga.

Praegu on viimane maailmameistrivöö (WBC) Wilderi käes, ent 22.veebruaril tuleb tal seda Fury vastu kaitsta, Mäletatavasti lõppes kahe mehe eelmine omavaheline kohtumine viigiga ja nii säilitas vöö Wilder. Joshual pole vahet, kumb veebruari lõpus toimuva matši võidab – kõvema mehega plaanib ta uuel aastal kohtuda, mis tähendaks, et raskekaalupoks saaks üle pika aja absoluutse tšempioni.

„Ma tunnen, et olen käimas oleks „Lord of the Rings“, viimane lahing on jäänud, teeme selle ära. Teeme ajalugu!“ sõnas Joshua BBC raadiole.

Andy Ruizile esimeses matšis tiitlid kaotanud kaotanud ja detsembri alguses need tagasi võidelnud Joshua tõusis saavutusega Muhammad Ali, Lennox Lewise, Evander Holyfieldi, Mike Tysoni ja Floyd Pattersoni kõrvale – kõik nad on tiitlid kaotanud, ent need uuesti tagasi võitnud.

„Ma juba tegin ajalugu ja tulin kahekordseks maailmameistriks, aga tunnen, et 2020. aastal võiksin seda legend veelgi suurendada,“ märkis Joshua.

Viimati hoidis raskekaalupoksi absoluutse tšempioni tiitlit Lennox Lewis 2000. aastal.

Samal teemal

08.11.2019
RASKEKAALU MEISTRIKLASS: stiilipuhas Joshua võttis ülekaaluliselt Ruizilt tiitlivööd tagasi
08.11.2019
„Tõsine“ spordimees! Tiitlimatši kaotanud Ruiz: poleks pidanud kolm kuud järjest pidutsema