Rapla peatreener Toomas Annuk.Foto: Robin Roots
14. detsember 2019, 18:48

Rapla andis võõral väljakul Läti tippklubile vinge lahingu, TalTech tegi teist päeva järjest tšempioni elu raskeks (1)

Eesti-Läti korvpalliliigas oli täna lõunanaabrite tippudel meie keskmike vastu raske päev, kuid võidulisa teenisid nii Riia VEF kui ka Ventspils.

Eriti muljetavaldava partii tegi Rapla, kes püsis võõrsil VEFiga mängus päris lõpuni välja. Kuigi koduperemehed võitsid avaveerandi 30 : 22, andsid külalised kõva lahingu ning jõudsid otsustavaks veerandiks vaid kahe punkti kaugusele.

Veel 1.51 enne lõpuvilet oli VEFi edu vaid kolm punkti, kuid Rapla enam lähemale ei jõudnud. Riia klubi teenis raske 91 : 85 võidu.

Kodumeeskonna edukaim oli Kristijan Krajina 19 punktiga, Arturs Kurucs lisas 18 silma. Rapla kasuks tõid Indrek Kajupank ja Montae Glenn 16 silma, debütant Paulius Zalys panustas kaheksa punktiga.

Eile üllatuslikult Rakvere Tarvale kaotanud Ventspils oli täna võõral väljakul hädas ka TalTechiga. Pärast kolme punktiga võidetud avapoolaega jäid tehnikaülikooli mehed hätta, kolmas veerandaeg kaotati koguni 14 : 29.

Gert Kullamäe hoolealused võitlesid küll lõpuni, ent reaalset võiduvõimalust enam ei tekkinud. Lõpuvile kõlades säras tablool valitseva Eesti-Läti liiga meistri Ventspilsi 95 : 83 võit.

Võitjate poolelt oli resultatiivseim Janis Kaufmanis 23 punktiga, Maris Gulbis lisas 16. TalTechi kasuks viskas Leemet Böckler 22 silma, Levi Martin Giese arvele jäi 20 punkti.

Muide, Ventspils pidas nelja päeva jooksul juba kolmanda mängu. Enne Eesti turneed külastati kolmapäeval FIBA Euope Cup´i matšis võidukalt Ungari klubi Kormedi.

Rapla hoiab seitsme võidu ja sama paljude kaotustega seitsmendat kohta, nelja võidu kõrvale kümnenda kaotuse saanud TalTech püsib 12.-13. positsioonil. Kõik 13 matši võitnud VEF jagab esikohta Ogrega, Ventspils on neljas (10-4).