Giannis Antetokounmpo.Foto: AP/Scanpix
15. detsember 2019, 08:50

VIDEO | Bucks teenis juba 18. järjestikuse võidu, Doncic sai vigastada

Korvpalliliigas NBA sai jätku idakonverentsi liidri Milwaukee Bucksi võimas hooaeg, kes teenis juba 18. järjestikuse võidu. Täna alistati koduväljakul Cleveland Cavaliers tulemusega 125:108.

Bucks domineeris mängu algusest peale: avaveerandi järel juhiti kuue silmaga, poolajaks oli vahe suurenenud 18 punktini. Võitjate parimad olid mullu liiga väärtuslikema mängija auhinna (MVP) võitnud Giannis Antetokounmpo 29 ja Kris Middleton 24 silmaga. Kaotajatele tõi pingilt sekkunud Kevin Porter Jr. 15 punkti.

Suur tagasilöök tabas aga tänavu samuti hästi pallivat Dallas Mavericksi, kelle mängujuht ja üks käimasoleva hooaja MVP kandidaate Luka Doncic avaminutitel hüppeliigest vigastas. Ülejäänud matši vältel ilma 20aastase sloveenita toime tulema pidanud Dallas jäi juba avaveerandi lõpuks 14punktilisse kaotusseisu, poolajapausiks juhtis Heat tervelt 73:50.

Seejärel suutis Dallas vahet vähendada, enne viimast veerandit oldi maas kümne silmaga ning lõpuvile eel suudeti viigiseis jalule seada. Viieminutilisel lisaajal oli parem aga külalismeeskond, kes lõpuks tulemusega 122:118 võidu võttis.

Heati resultatiivseim oli 27 silmaga Jimmy Butler, Bam Adebayo sai kirja kolmikduubli: 18 punkti, 11 lauapalli ja kümme tulemuslikku söötu. Dallasele tõid Tim Hardaway Jr. 28 ja Kristaps Porzingis 22 silma. 221 cm pikkune lätlane lisas ka 14 lauapalli.

Hetkel pole teada, kui pikaks Doncici vigastuspaus venida võib. Esialgsete hinnangute põhjal võis sloveen pääseda ehmatusega, kuid usutavasti tuleb tal vähemalt järgmine kohtumine vahele jätta. Dallas läheb Eesti aja järgi teisipäeva hommikul kell 03.00 vastamisi liiga liidri Bucksiga.