Valga-Valka peatreener Marko Zarkovics hoolelaustele näpunäiteid jagamas.Foto: BC Valga-Valka/Maks&Moorits/Facebook
15. detsember 2019, 18:49

Õnnetud Valga korvpallurid ei suuda kuidagi võiduarvet avada

Eesti-Läti korvpalliliigas alistas kahe Maarjamaa võistkonna duellis Pärnu kodusaalis 73 : 71 Valga-Valka.

Kohtumine algas üsna võrdset, kuid teise veerandaja keskel tegi Pärnu 31 : 33 kaotusseisust 7 : 0 vahespurdi ning haaras initsiatiivi. Suvepealinlased kontrollisid suuremat osa kohtumisest, kuid Valga jõudis 18 sekundit enne lõpuvilet viigini.

Veaga palli korvi toimetanud Rain Raadikul oli võimalus ka külalised juhtima viia, ent ta eksis vabaviskel. Järgneval rünnakul kindlustas Pärnule napi võidu Lauris Blaus, kes tabas korvi alt 0,5 sekundit enne lõpuvilet.

Võitjate poolelt oli parim Blaus 23 punktiga. Valga kasuks viskas Emils Krumins 14 silma.

Piirilinlased on endiselt ainuke võiduta meeskond, kaotatud on kõik 13 matši. 15 kohtumisest kuus võitnud Pärnu püsib play-off´i joone all üheksandal kohal.

Samal ajal peetud kohtumises ei jätnud liider Ogre kodusaalis võimalust Tartu Ülikoolile. Läti klubi võitis avapoolaja koguni 60 : 35 ning kogu kohtumise 97 : 76.

Kodumeeskonna võitu panustas Kristaps Dargais 20 punkti ja 10 lauapalliga. Tartu poolelt viskas Adomas Drungilas üleplatsimehena 21 silma.

Ogre on võitnud kõik 14 kohtumist, ühe matši vähem pidanud Riia VEF püsib samuti kaotuseta. Nelja võidu kõrvale üheksanda kaotuse saanud tartlased on 11. positsioonil.

Valuse kaotuse sai Tallinna Kalev/TLÜ, kes jäi võõrsil 80 : 83 alla Läti Ülikoolile. Otsustavaks sai viimane veerandaeg, mille koduperemehed võitsid 28 : 20.

Võõrustajate parimana viskas Karlis Zunda 14 punkti. Kalev/TLÜ poolelt tõi Martynas Mazeika 17 silma.

Üheksa kaotuse kõrvale viienda võidu saanud lätlased tõusid ühele pulgale Tartu ja Kalev/TLÜga.