Vjatšeslav Zahovaiko.Foto: Erki Parnaku
Toimetas Deivil Tserp 16. detsember 2019 11:26
Paide linnameeskond sõlmis uue kolmeaastase lepingu peatreener Vjatšeslav Zahovaikoga, kelle juhendamisel saavutati tänavu Premium liigas neljas koht.

2017. aastal Järvamaa esindusklubi peatreeneriks asunud 37-aastane Zahovaiko on igal hooajal teinud Paidega sammu edasi – debüüthooaja kuues koht vahetati mullu viienda vastu.

Lõppenud hooajal kogus Paide linnameeskond rekordilised 74 punkti ning jäi pronksi teeninud Nõmme Kaljust vaid kolme silma kaugusele.

Zahovaiko: "Aeg lendab kiiresti! Alles see oli, kui tehti riskantne ettepanek asuda Paide linnameeskonna peatreeneri toolile. Olin tol ajal täiesti kogenematu. Algne nägemus ja kurss sai paika pandud ja siinkohal pean uhkusega tõdema, et oleme esindusmeekonnaga jõudnud sinna, kuhu pidime jõudma. Teekond on olnud käänuline ja okkaline ning ilma üüratu juhatuse toetuseta poleks ma siin, kus olen. Siinkohal meeskonnamängijana soovin tänada oma suurt meeskonda: mängijaid, lojaalseid staffi liikmeid, juhatust, klubitöötajaid ja loomulikult meie kirglikke ja tuliseid fänne!

Olen õnnelik, et minu karjäär jätkub Paide linnameeskonnas. Olen klubisse kiindunud ja tunnen, et see lugu pole veel läbi. Meeskonna ehitamine on üks lõputu protsess. Olen jätkuvalt ülimotiveeritud ja minu silmad põlevad, kui mõtlen homsele päevale. Meeskonnana oleme täna üsna heas seisus. Vundament on laotud ja oleme enda jaoks selgeks teinud, et spordis loeb ainult olevik ja tulevik. Meie eesmärgiks on stabiilsus, eneseteostamine läbi suure pühendumise, töökuse ja õppimisvõime.

Hiljuti juhtusin lugema ühe eduka ärimehe Ekspressi artiklit ja tema lahkel loal tsiteerin tema öeldut: kui teha mitu-mitu aastat tööd, hakkab see üks hetk lihtsalt tulemuseks formeeruma. Tähtis on lihtsalt, et kurss oleks paigas. Isegi kui tee peal valesid asju teha, purjetad selle laevaga siiski kohale!“

Paide linnameeskonna president Veiko Veskimäe: „Kui me kolm aastat tagasi klubi peatreeneri ameti äsja mängijakarjääri lõpetanud Slavale usaldasime, oli see omajagu riskantne valik. Lubasime omaltpoolt treenerite tiimile anda aega uut ametit õppida ja teel ka vigu teha, kuid samas panime koos paika ambitsioonika 3 aastase plaani.

Peamiseks eesmärgiks oli kujundada klubi esindusmeeskonnast keskkond, kus põhiline fookus on noorte talentide arendamisel ning samas mängida intensiivset ja ründavat jalgpalli, mis võimaldaks mängijatel kiiresti kohaneda ka karjääri jätkamisel väljaspool Eestit.

Praegu mängib Paide linnameeskonnas arvestatav hulk noortekoondislasi ning selgelt on samm edasi tehtud oma mängustiili juurutamisel. Vähetähtis ei ole ka fakt, et oleme viimasel kahel aastal müünud kaks esimest noort välismängijat Eestist tugevamasse liigasse.

Kuigi igapäevaselt näeme treenerite pühendumist ja töökust, siis selge mänguline areng ning treeningprotsessi järjepidev arendamine ja kõrge professionaalsus kinnitavad, et oleme õigel teel. Soovin treeneritele jõudu ja tarkust klubi ja noorte arendamisel ning et soov areneda ja arendada oleks jätkuvalt kõrges hinnas.“