Spordivaria

HURRAA! Eesti vibulaskja võitis MK-etapi (1)

Toimetas Mart Treial, 17. detsember 2019 11:22
Lisell Jäätma.Foto: Tiina Kõrtsini
Plokkvibulaskja Lisell Jäätma (Türi Vibukool) võitis möödunud nädalavahetusel Roomas toimunud MK-etapil juunioride neidude klassis esikoha.

Tema treeningukaaslane Meeri-Marita Paas saavutas samas klassis kolmanda koha. Eelringis lasi Paas teise (586 silma) ja Jäätma neljanda tulemuse (580), kuid duellides läks paremini viimasel.

Jäätma sai finaalis tulemusega 147 : 144 jagu ameeriklannast Faith Millerist, kes oli poolfinaalis alistanud Paasi (144 : 142). 

Lisell Jäätma pildil keskel, Meeri-Marita Paas paremal. Foto: Eesti Vibuliit

Liselli noorem vend Robin Jäätma sai plokkvibu juunioride noormeeste klassis neljanda koha. Kusjuures eelringis lasi Jäätma päeva parima tulemuse – 592 silma 600 võimalikust.

Sportvibu naiste klassis saavutas Reena Pärnat 35 naise hulgas 9. koha, plokkvibu naiste klassis oli Emily Hõim 53 sportlase seas 17.

Samal ajal Berliinis toimunud turniiril tegi tubli tulemuse sportvibulaskja Karl Kivilo, kes võitis juunioride seas eelringi 568 punktiga ja oli kindlaima käega ka duellides. Plokkvibu meeste klassis sai Evert Ressar 43. koha.

Treener Raul Kivilo kommentaar: "Karlilt supertulemus! Ta võistles väga enesekindlalt ja professionaalselt. Ilus punkt juunioride klassi lõppu."

Sportlase enda kommentaar: "Pärast gümnaasiumi lõpetamist olen pühendunud rohkem treeningutele. Tulemused on paranenud ja enesekindlus on sellest tõusud. Berliini võistluse võidust sain võimsa kogemuse ja motivatsiooni edasi treenimiseks. Tänan kõiki oma toetajaid ja poolehoidjaid."

Samal teemal

15.08.2019
AINULAADNE VIBUPEREKOND: ema juhendab, isa putitab ja lapsed võidavad medaleid