Spordivaria

Johannes Erm meenutas suvist medalivõitu: kõik peale teivashüppe oli nii hea kui sai 

Toimetas Mart Treial, 18. detsember 2019 19:44
Johannes Erm (vasakul) ja olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa.Foto: Karli Saul / EOK
Eesti Olümpiakomitee tunnustas täna pealinnas Hilton Tallinn Park konverentsikeskuses toimunud pidulikul vastuvõtul tänavu rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt medaleid võitnud sportlasi ja nende treenereid. 

Ühtekokku on eestlased sel aastal võitnud 161 medalit. Sealhulgas nii olümpia- kui ka mitteolümpiaaladel maailma- ja Euroopa meistrivõistlustelt, Euroopa Mängudelt, Euroopa noorte olümpiafestivalidelt ning universiaadilt.

Kergejõustiku Euroopa U23 meistrivõistlustel kümnevõistluses 8445 punktiga hõbemedali võitnud Johannes Erm pressiteate vahendusel: „Olen natuke soolane, et sakslane Niklas Kaul mind võitis, aga muidu olen väga õnnelik, et tulemus tuli ilusti välja – kõik peale teivashüppe oli nii hea kui sai, sellist kümnevõistlust tihti ei tule. Oli hea aasta. Suures plaanis oli see mu kolmas tiitlivõistluste medal ja neid tuleb veel."

Ermi seeria U23 EMil: 10,73; 7.97; 14.66; 2.03; 47,41; 14,33; 43.24; 4.70; 59.60; 4.34,04.

Euroopa Mängude hõbemedalist, 3x3 korvpallinaiskonna liige Annika Köster: „Oli väga edukas kossuhooaeg, aga aasta tipphetk oli kindlasti Euroopa Mängude hõbe. See oli minu esimene täiskasvanute Eesti koondise medal. Uhke tunne on Eesti eest võistelda ja veel võita medal – see on emotsionaalne."

Annika Köster, Urmas Sõõrumaa ja 3x3 naiskonna treener Siim Raudla. Foto: Karli Saul

Karates juunioride maailmameistrivõistlustel pronksmedali võitnud Anna Sokk: „Minu aasta algas traumaga, pidin läbi tegema taastusravi. Kogu taastusravi jooksul oli minu motivatsiooniks MM. Ainus võimalus sinna pääseda oli maailmakarikavõistlustel edukas olla. Võitsingi selle! MM-il võitlesin välja pronksi. See medal tähistab minu jaoks suurt raskuste ületamist. Tõestasin endale, et kui väga tahan, suudan ületada iga takistuse."

Anna Sokk (keskel), tema treener Aleksandr Zõkov ja Urmas Sõõrumaa. Foto: Karli Saul

Jõutõstja Siim Rast teenis tänavu klassikalises jõutõstmises maailmameistrivõistlustelt hõbemedali ja Euroopa meistrivõistlustelt kulla ning EM-il ka klassikalises lamades surumises pronksi.

„Oli edukas aasta – parem kui eelmine, sest MM-i pronksi vahetasin hõbeda vastu. EM-il kordasin lamades surumises kolmandat kohta ning jõutõstmises suutsin ära kaitsta Euroopa meistritiitli. Tänavune MM-hõbe on minu üks kaalukamaid medaleid. Samas EM-kulla kaitsmine oli tiitlikaitsjana vaimselt isegi raskem – kui eelmist medalit läksin võitma, siis seekord aeti mind taga.

Nagu öeldakse, et enne pole tõeline meister, kui oled oma tiitli ära kaitsnud – nüüd on see ka tehtud. Need medalid on pikaajalise töö vili – kui oled järjepidev, siis hakkad ühel ajahetkel saaki korjama ja nüüd on saagi koristamise aeg,“ rääkis Rast.

Jõutõstja Siim Rast (vasakul), Urmas Sõõrumaa ja treener Kaido Leesmann. Foto: Karli Saul / EOK

Eesti sportlaste medalivõitude nimekirja leiab siit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee