Pärnu võrkpalliklubi resultatiivseim oli täna Taavet Leppik.Foto: Alar Truu
18. detsember 2019, 21:32

VALUS LÕPP! Pärnu võrkpallurid langesid eurosarjast kuldse geimi järel

Pärnu võrkpalliklubi euroteekond CEV Challenge Cupil sai väga valusa lõpu, sest 1/16-finaalis kaotati Horvaatia võistkonnale Mladosti Ribola Kaštelale tasavägine kuldne geim 15 : 17.

Horvaatias toimunud kordusmatš läks otsustavasse geimi, sest Kaštela võitis tänase mängu 3 : 1 (23 : 25, 25 : 23, 25 : 19, 25 : 21) ning Pärnu oli sama skooriga võitnud eelmisel nädalal oma koduplatsil.

Matš algas eestlastele positiivselt. Kuigi kodumeeskond juhtis suuremat osa avageimi (parimal juhul nelja punktiga), pööras Pärnu lõpus seisu enda kasuks ning võitis 25 : 23.

Ka teine geim kulges suuresti vastaste domineerimisel, kuid seisul 17 : 20 suutis Pärnu teha väikse vahespurdi ning seisu viigistada (20 : 20). Järgnes punkt-punkti mäng, mille käigus pääses Pärnu 23 : 22 juhtimagi, kuid Kaštela teenis seejärel kolm punkti järjest ja võitis teise geimi 25 : 23.

Kolmas geim. Pärnu pääses alustuseks 4 : 3 juhtima, kuid horvaadid lugesid eestlaste mängu hästi ja asusid kärmelt 8 : 4 eduseisu. Sealt edasi olid ohjad Kaštela käes, muutust ei toonud Avo Keele tehtud vahetused ega ka mõttepausid. Otseselt pingeliseks enam ei läinudki, Kaštela võitis geimi 25 : 19.

Neljanda geimi esimene pool möödus tasavägiselt, kuid seejärel rebis kodumeeskond mõne punktiga ette ega andnud edu lõpuni käest. Geim horvaatidele 25 : 21.

Pärnu resultatiivseim mängija oli Taavet Leppik 19 punktiga. Kristaps Platacs lisas 16 ja Tony Tammiksaar 14 silma. Vastaste parim oli Ivan Matokovic 22 punktiga.