Kristaps Porzingis.Foto: AP/Scanpix
19. detsember 2019, 10:15

VIDEO | Endiselt Doncicita mängiv Dallas sai napi kaotuse, soomlase supermäng aitas Bullsi lisaajal võidule

Tänavu suurepäraselt mängiv Dallas Mavericks peab endiselt läbi ajama hüppeliigest vigastanud Luka Doncicita. Täna jäädi koduväljakul tulemusega 103:109 alla Boston Celticsile.

Viigiliselt lõppenud avaveerandi järel tegi Dallas edu sisse, poolajaks juhiti 55:50. Otsustavale veerandile eel asus kolme punktiga juhtima aga Celtics, kes sai hooaja 18. võidu ja tõusis idakonverentsis teiseks. Dallas hoiab läänes neljandat kohta.

Võitjate parim oli Kemba Walker 32 punktiga, Jaylen Brown lisas 26 ja Jayson Tatum 24 silma. Dallasele tõi Kristaps Porzingis 23 punkti ja 13 lauapalli, taas tegi hea mängu pingilt sekkunud Seth Curry, kes panustas 20 silmaga.

Võimsa comeback'i tegi Chicago Bulls, kes alistas lõpuks lisaajal lõppenud kohtumises võõrsil Washington Wizardsi tulemusega 110:109. Veel neljanda veerandaja keskel 18punktilises kaotusseisus olnud külalismeeskond asus jõudsalt vahet vähendama ning suutiski pool sekundit enne normaalaja lõppu tänu Zach Lavine'i täpsetele vabavisetele teenida välja viieminutiline lisaaeg.

Seal asuti kõigepealt juhtima, seejärel osati kaotusseisu jääda, kuid lõpuks suudeti vastane siiski alistada. Võidukorvi viskas korvi alt Wendell Carter Jr. Bullsi resultatiivseim oli aga viis kolmepunktiviset tabanud Lauri Markkanen, kes sai suurepärase visketabavuse juures kirja 31 punkti. Soomlane lisas veel üheksa lauapalli.

Teda toetas 24 silmaga Zach Lavine, vastaste parim oli 26 punktiga lätlane Davis Bertans, kes tabas seitse kolmepunktiviset. Bradley Beal lisas 22 silma.