Regina Oja. Foto: Jarek Jõepera/ELSF
Talisport
21. detsember 2019, 16:46

Punktikohalt alustanud Oja pudenes jälitussõidus kõvasti tahapoole, MK-sari sai uue üldliidri (3)

Prantsusmaal Annecy's toimuva laskesuusatamise MK-etapi naiste 10 km pikkuse jälitussõidu võitis norralanna Tiril Eckhoff ajaga 29.41,6.

Eile sprindi võidutsenud ning lähimast jälitajast Justine Braisazist 6,9 sekundit varem rajale saanud Eckhoff eksis kohe esimeses lamades tiirul kahel puhul. Kuna eksimusi tuli sisse ka lähimatel konkurentidel, väljus norralanna trahviringidelt ikkagi liidrina, edu Braisazi eest 10,3 sekundit.

Avatiiru läbisid puhtalt 31 sportlast, enim lõikasid märkide tabamisest kasu Julia Simon (+27,6), kes tõusis kaheksandalt kohalt kolmandaks, ja Lena Häcki (+28,0), kes kerkis 11. positsioonilt neljandaks.

Teises tiirus tegutses esikolmik raudkindlalt, kuid kiiremini suusatanud Eckhoff oli edumaa Braisazi ees kasvatanud juba 17,2 sekundi peale. Kolmandana jätkas Simon (+26,4).

Kolmandas tiirus eksis Eckhoff viimasel lasul, mistõttu pidi minema trahviringile, kuid kuna Braisaz ja Simon panid mõlemad kaks kuuli mööda, läks norralannat esimesena jälitama hoopis kaasmaalanna Ingrid Landmark Tandrevold (+45,4). Braisaz lahkus tiirust kolmandana (+46,2) ja Simon neljandana (+56,3).

Viimasesse tiiru tuli Eckhoff 47,5sekundilise eduga ja pärast viit alla lastud märki oli selge, et norralanna saab Annecy's rõõmustada oma karjääri üheksanda MK-etapivõidu üle. Jälitajatest tegutses viimases tiirus veatult ka Tandrevold (+48,0), kes pääses tiirust minema 8,5 sekundit enne Häckit (+56,5). Braisazi poodiumilootused kustusid ühes ühe möödalasuga.

Sotši segapaaristeatesõidu olümpiavõitja Eckhoff (2 möödalasku, aeg 29.41,6) ületas finišijoone uhkes üksinduses. Tandrevold (2 eksimust) kaotas talle lõpuks 38,1 sekundit ja esimest korda poodiumile jõudnud Häcki (2 eksimust) 46,0 sekundit. Neljandaks suusatas end 22. stardinumbri alt rajale pääsenud Dorothea Wierer (1, +58,5), kellel järgnesid Braisaz (4, +1.02,8) ja Denise Hermann (4, +1.10,8).

Naiste jälitussõidu esi15 (kliki pildil):

Eile sprindivõistluse 27. koha eest tublisti MK-punkte noppinud Regina Oja eksis täna tiirus neljal korral (2+2+0+0) ning finišeeris 51. kohal (+4.33,2). Kõigest ühest kümnendikuga edestas teda 50ndana lõpetanud koondisekaaslane Johanna Talihärm (0+2+0+0; +4.33,1). Tulemuse sai kirja 56 sportlast.

Suusarajal oli täna nobedaim soomlanna Kaisa Mäkeräinen (25.27,6), kes tõusis vaatamata kahele möödalasule 56. kohalt 19ndaks. Talihärma suusakiirus oli päeva 53. (+2.09,4) ja Ojal 54. (+2.18,5).

Lasketiirus tegutses nobedamailt Sarah Beaudry (1.14). Oja oli 25. (1.49), Talihärm 52. (2.10).

MK-sarja üldliidriks tõusis täna teisena lõpetanud Tandrevold, kes on kuue etapiga kogunud 253 punkti. Talle järgnevad Wierer (250) ja Eckhoff (227). Eestlannadest on enim punkte Talihärmal (15), Oja ja Grete Gaim on noppinud tänavu 14 punkti.