VIDEO | Bucks sai Antetokounmpo kolmikduubli toel kindla võidu, Harden viskas taas ligi 50 punkti

Toimetas Mihkel Talivee, 22. detsember 2019, 09:29
Giannis Antetokounmpo (34) pealtpanekut sooritamas.Foto: USA TODAY Sports/Scanpix
Korvpalliliigas NBA sai täna kindla võidu liider Milwaukee Bucks, kes alistas võõrsil tulemusega 123:102 New York Knicksi. Võidukas oli ka Houston Rockets, kes samuti võõral väljakul tulemusega 139:125 Phoenix Sunsi alistas. Suurepärase esituse tegi James Harden, kes tabas üheksa kaugviset.

Bucks tegi suure vahe sisse juba avaveerandi lõpuks, mis võideti 37:23. Viimase neljandiku eel oli eduseis juba 25 punkti, vahepeal juhiti 29 silmaga, seejuures oli Knicks avaminutite järel terve kohtumise vältel kaotusseisus.

Võitjate eest tegi hea mängu mullu liiga väärtuslikemaks mängijaks valitud Giannis Antetokounmpo, kes sai kirja kolmikduubli: 22 punkti, 11 lauapalli ja kümme tulemuslikku söötu. Bucksi suurim korvikütt oli täna aga 23 silmaga Khris Middleton. Knicksi resultatiivseimad olid Julius Randle ja Kevin Knox II vastavalt 20 ja 19 punktiga.

Läänekonverentsi meeskondade vahelises kohtumises jäi Rockets küll Sunsi vastu kohe kaotusseisu, kuid suutis siiski avaveerandi lõpuks seisuga 36:35 juhtima pääseda. Poolajaks ilutsesid tablool numbrid 70:65 külalisvõistkonna kasuks, enne viimast 12 minutit juhiti 11 silmaga. Suns vastukäiku ei leidnudki ning nii sai Rockets kirja hooaja 20. võidu.

Taas oli heas hoos Harden, kes sai 34 minutiga kirja 47 punkti. 19 teele saadetud kolmepunktiviskest üheksa tabanud mängujuhi jaoks oli tegu karjääri 89. mänguga, kus ta vähemalt 40 punkti visanud on. Selles arvestuses möödus 30aastane ameeriklane Elgin Baylorist, ette jäävad vaid nii legendaarsed mehed nagu Kobe Bryant (122 sellist mängu), Michael Jordan (173) ja Wilt Chamberlain (271).