BC Kalev/Cramo.Foto: Martin Ahven
28. detsember 2019, 19:06

SUPER! Kalev/Cramo alistas lõpusekundite pealtpanekust tugeva Läti meeskonna ja kindlustas liigas kolmandat kohta

Eesti-Läti korvpalliliiga kohtumises alistas tabeli kolmas meeskond BC Kalev/Cramo neljandal positsioonil paikneva Ventspilsi tulemusega 86:85. Seejuures tõi Eesti meistriklubile väärt võidu pealtpanek kolm sekundit enne lõppu.

Võõral väljakul mänginud Kalev pääses avaveerandi lõpuks 12 punktiga juhtima, poolajavileks oli seis 48:38 külalismeeskonna kasuks. Ka otsustavale neljandikule mindi kalevlaste kümnepunktilises eduseisus. Seejärel tegi Ventspils aga viie minutiga 13-2 vahespurdiga ja pääses esmakordselt juhtima.

Seisul 84:84, kui mängida jäi veel 11 sekundit, teenis võõrustajatele kaks vabaviset Janis Kaufmanis. Lätlane eksis esimesel, kuid oli täpne teisel üritusel, viies Ventspilsi taas ette. Järgmisel Kalevi rünnakul sai Kyle Vinalesilt söödu alles paar nädalat tagasi meeskonnaga liitunud Michael Finke, kes palli korvi surus. Seejärel jäi mängida kolm sekundit. Vastased võtsid aja maha, kuid platsile naasnuna ei õnnestunud Kaufmanisel kaugviskest täpne olla. Seega tõi ameeriklaste koostöö kalevlastele napi võidu.

Kalevi parim oli 23 punktiga Vinales, teda toetas 14 silma ja üheksa lauapalliga Janari Jõesaar. Vahetusest sekkunud Finke panustas meeskonna esitusse koos võidukorviga 12 punkti. Ventspilsi resultatiivseim oli 20 silmaga Ronalds Zakis.

Pärast lähirivaali alistamist jätkab Kalev kolmandal kohal, juhivad täisedu 15 võiduga BK Ogre ja Riia VEF. Ventspils hoiab neljandat kohta.