James Maddison Leicester City'st.Foto: AFP/Scanpix
28. detsember 2019, 22:14

Leicester City sai raske võidu, Tottenham võitles välja viigi

Enne aastavahetust jõuavad veel korra väljakule joosta Inglismaa meistriliiga jalgpallimeeskonnad. Täna alistas tabelis teist kohta hoidev Leicester City võõrsil tulemusega 2:1 West Ham Unitedi, Tottenham Hotspur pääses tabeli punase laterna vastu aga viigiga.

2016. aasta Inglismaa meistrid viis 40. minutil ette Kelechi Iheanacho, kuid West Ham suutis Pablo Fornalsi väravast enne poolaega viigistada. Võidu tõi külalismeeskonnale Demarai Gray tabamus.

Pärast võitu on Leicester City kogunud 42 punkti, mis annab neile kaks mängu vähem pidanud ja 52 silma teeninud Liverpooli järel teise koha. West Ham on 19 punktiga 17. kohal.

Tottenham jäi viimasel kohal paikneva Norwich City vastu 18. minutil kaotusseisu, kui oli täpne Mario Vrancic. Veerand tundi hiljem jõudis sihile Teemu Pukki, kuid videoabikohtunik (VAR) tuvastas ülinapi suluseisu, mistõttu tabamus tühistati.

55. minutil viigistas Christian Eriksen, kes saatis palli otse karistuslöögist väravavahi selja taha. Kohe pärast seda sahistas Tottenham uuesti võrku, kuid kuna Dele Alli oli suluseisus, ei olnud tehtu määrustepärane. 63. minutil taastas Norwichi eduseisu Serge Aurier' omavärav, kuid Harry Kane'i penalti seitse minutit enne normaalaja lõppu päästis Tottenhamile viigipunkti.

Norwich jätkab endiselt viimasel kohal, Tottenham tõusis viiendale kohale, kuid sarnaselt neile 30 punkti kogunud Wolverhampton Wanderersil on üks kohtumine vähem peetud.