Steven Gerrard Rangersi peatreeenrina on teinud head töödFoto: Reuters/Scanpix
30. detsember 2019, 08:26

VIDEOD | Euroopa klubijalgpalli vihaseim derby: penaltitõrje, punane kaart ja Gerrardi piiritu rõõm!

Euroopa klubijalgpalli kõige olulisem kohtumine peeti eile Glasgows, kui Old Firm derbys alistas Rangers Celtic Parkil kodupubliku eelist omanud Celtici 2:1.

Kohtumine oli täielikult derby vääriline, kuna mängu alguses tõrjus Rangersi väravaht penalti ja lõpus teenis nende ründaja Alfredo Morelos väidetavalt teesklemise eest teise kollase ehk punase kaardi. Nende sündmuste vahepeale jäid kolm väravat: 36.minutil viis Ryan Kent Rangersi ette, ent kuus minutit hiljem Odsonne Edouardo viigistas. Rangersi võidutabamuse eest hoolitses 56.minutil Nikola Katic.

Pärast kohtumist pööraselt juubeldanud Steven Gerrardi juhendataval Rangersil on tänavu suurepärane võimalus oma suurelt rivaalilt lõpuks tiitel võtta. 20 kohtumist pidanud Celtic küll juhib tabelit 52 punktiga, ent mängu vähem pidanud Rangersil jääb maha vaid kahe silmaga.

Viimati triumfeeris Rangers, kes majandusraskuste tõttu langes vahepeal suisa neljandasse liigasse, hooajal 2010/2011. Kaheksal järjestikkusel aastal on meistritiitli napsanud just Celtic. Kusjuures viimati suudeti Glasgow klubide hegemoonia murda 1985. aastal, kui meistriks krooniti Aberdeen.