Jalgpall

Gert Kams: ma ei ole nõus väitega, et Eesti ei pääse kunagi jalgpalli MMile (3)

Ohtuleht.ee, 30. detsember 2019 16:15
Gert Kams.Foto: Martin Ahven
Selle aasta viimase Betsafe’i podcasti külaliseks on jalgpallur Gert Kams, kes arutas Kalev Kruusiga Eesti jalgpalli hetkeolukorra üle, rääkis värskest ametikohast Paide Linnameeskonna spordidirektorina ning enda karjääri tõusudest ja mõõnadest.

Tänavu aasta lõpus karjäärile punkti pannud jalgpallur Gert Kamsist sai detsembri alguses Paide Linnameeskonna spordidirektor. Mehe sõnul tehti talle mitmeid pakkumisi, kuid otsustas jätkata jalgpalli teemadel ning tegi sellega profikarjäärist sujuva ülemineku tööradadele.

Kamsi hinnangul on jalgpalli turuolukord praegu selline, et vabu mängijaid liigub väga palju. Ka Paide Linnameeskonda laekub erinevaid kanaleid pidi palju pakkumisi välismängijatelt. Eesti noormängijate probleem on tema sõnul ambitsiooni puudus.

“Lumehelbekestest räägitakse palju – noortel kasvandikel pole ambitsiooni, et läbi lüüa, sest kõik on liiga kergesti tulnud,” ütles Kams ja sõnas, et jalgpalluri palk neid ei motiveeri ja ametiga kaasnevat kriitikat ei suudeta taluda.

Ta on läbi karjääri vältinud Eesti jalgpalli kohta käiva negatiivse soigumise kuulamist. “Las koerad hauguvad, karavan läheb ikka edasi,” sõnas Kams.

Samuti ei ole mees nõus Kalev Kruusi väitega, et meie koondis ei pääse kunagi jalgpalli MMile.

“Et jalgpallis kuskile jõuda, peab endaga kõvasti vaeva nägema ja investeerima. Mingil hetkel võiks mängijal olla kahe hooaja vahel eratreener, kellega lihvida füüsilist poolt, kiirust ja tehnikat. Kui sul on mängijana üks hea omadus, siis selle peab ideaalseks saama.”

Kamsi sõnul on jalgpalli mängimise juures oluline ka muude spordialade valdamine, tema puhul näiteks kahevõistluse ja kergejõustiku taust. “Ühele kindlale alale keskendumine ei ole vale, aga üldine koordinatsioon ja sporditaust tuleb kasuks. Meie ühiskond on muutunud, liiga vara hakatakse keskenduma ühele alale ja otsus tehakse juba lapseeas liiga vara ära.”

Gert Kams oli noorena lootustandev kahevõistleja, kes Otepääl spordigümnaasiumis õppides mängis ka Koerus jalgpalli. Ühel hetkel sai mees aru, et kahevõistlejat temast siiski ei saa ning keskendus jalgpallile.

Enda karjääri suurimaks mõjutajaks peab Kams Karel Voolaidu, kes oli noore poisina tema eeskuju. Pasi Rautiainen tegi temast mängija ja andis enesekindlust, samuti aitasid profikarjäärile kõvasti kaasa Martin Reim ja Norbert Hurt.

Täispikka intervjuud saab kuulata SIIT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee