Rain Veideman.Foto: Alar Truu
30. detsember 2019, 17:33

Veidemani superesitus koduklubi Itaalias kaotusest ei päästnud

Eesti koondise korvpallur Rain Veideman oli Itaalia esiliigas Rooma Eurobasketi resultatiivseim, kuid paraku jäi sellest väheks: koduväljakul jäädi Casale Monferratole lisaajal alla tulemusega 85:89.

Rooma jäi juba avaveerandi lõpuks 15 punktiga taha, poolajapausile mindi 31:48 kaotusseisus. Meeskond aga alla ei andnud, enne viimast kümmet minutit olid vastased ees veel kaheksa punktiga, kuid normaalaja lõpuks ilutsesid tablool numbrid 72:72.

Võimas tagasitulek tuli aga oma hinnaga: viieminutilisel lisaajal jõud rauges ning lõpuks tuli siiski külalismeeskonnale alla vanduda.

38 minutit väljakul rassinud Veideman sai meeskonna parimana kirja 26 punkti. Eestlane tabas 16 väljakult teele saadetud viskest üheksa, nende seas kuuest kaugviskest kolm. Lisaks jagas tagamängija viis tulemuslikku söötu ning võttis maha neli lauapalli. Üleplatsimees oli külalistele 27 silma toonud ameeriklane Chris Roberts.

Rooma jätkab läänekonverentsis eelviimasel ehk 13. kohal, Casale hoiab tabelis kolmandat kohta.