Giannis Antetokounmpo (palliga) ja Lauri Markkanen.Foto: USA Today Sports
31. detsember 2019, 10:45

VIDEO | Milwaukee jätkab võimsalt, Antetokounmpo jõudis erakordse saavutuseni

Korvpalliliigas NBA teenis hooaja 30. võidu liidermeeskond Milwaukee Bucks, kellele ei valmistanud raskusi Chicago Bullsi alistamine. Vastastest oldi võõral väljakul üle numbritega 123:102.

Mäng algas Milwaukee dikteerimisel, mullu liiga põhiturniiri võitnud klubi juhtis avaveerandi lõpuks 31:20. Seejärel lasti kodumeeskond lähemale, enne poolaega Bulls korraks isegi juhtis, kuid peatselt taastas edu liiga liider. Rohkem vastaseid lähedale ei lastud ning lõpuks võeti veenev võit.

Milwaukee resultatiivseim oli Khris Middleton 25 punkitga, Giannis Aneteokounmpo sai kirja kaksikduubli: 23 silma ja kümme lauapalli. Bullsile tõi Zach Lavine 19 punkti, Lauri Markkanen tabas viis kolmepunktiviset ja lisas 18 silma.

Kuna NBAs on tavaks pidada arvestust igasuguste statistiliste näitajate kohta, mis kohati võib tunduda absurdsena, siis oldi ka täna mitme huvitava saavutuse tunnistajateks.

Näiteks oli Antetokounmpole täna tegu hooaja 11. matšiga, kus kreeklane kogus 30 minuti või vähema aja jooksul 20 punkti ja kümme lauapalli. Mullu liiga väärtuslikema mängija auhinna (MVP) võitnud tagamängijast pole pärast rünnakuaja kasutuselevõttu hooaja vältel suutnud enamat ükski korvpallur.

Antetokounmpo meeskonnakaaslasest Kyle Korverist sai aga Ray Alleni, Reggie Milleri ja Stephen Curry järel neljas mängija, kes saanud kirja vähemalt 2400 täpset kaugviset.