Ingvild Flugstad Östberg.Foto: AFP/Scanpix
Talisport
1. jaanuar 2020, 13:27

Tour de Ski | Midagi uut: Johaug ei võitnudki!

Naiste Tour de Ski üldliider Therese Johaug sai täna Toblachi 10 km klassikatehnikas jälitussõidus hooaja esimese kaotuse sprindist pikemal distantsil.

Võistluse võitis MK-sarja tiitlikaitsja Ingvild Flugstad Östberg, kes alustas tänavust hooaega alles Tour de Skil, ajaga 26.51,5. Terve sõidu paarisrakendina liikunud Östberg ja Johaug tegid sotid selgeks alles lõpusirgel, kus Östbergi paaristõuked osutusid 0,4 sekundi jagu võimsamateks.

Ühes teise kohaga sai otsa Johaugi seitsme võistluse pikkune võiduseeria MK-sarja distantsisõitudel. Rekord jäi sündimata, sest sama edukas oli ta ka aastal 2016.

Norralastele kindlustas kolmikvõidu Heidi Weng (+27,2), kes alistas finišispurdiga venelanna Natalja Neprjajeva (+27,3), norralanna Astrid Uhrenholdt Jacobseni (+27,7) ja rootslanna Ebba Anderssoni (+28,1).

Tänased parimad (kliki pildil):

Naiste tuuri üldseis (kliki pildil):

Suusatuur jätkub ülehomme Val di Fiemmes 10 km klassikatehnikas ühisstardiga. Võitja selgub 5. jaanuaril.