Talisport

ROOTSI ÄSS OSUTAB VEERPALU DOPINGUMINEVIKULE: ta oli nende asjadega seotud kogu oma karjääri jooksul! (144)

Ohtuleht.ee, 2. jaanuar 2020, 10:10
Andrus Veerpalu.Foto: Jörgen Norkroos
Pärast mullust dopinguskandaali suusaringkondades nelja-aastase tegutsemiskeelu saanud, kuid hiljuti võistlustel oma lapsi aidanud kahekordne olümpiavõitja Andrus Veerpalu on sattunud ka välismaal kriitikute turmtule alla.

Kaks olümpiakulda võitnud Rootsi äss Anders Södergren on Veerpalu käitumisest nördinud, ometi pole ta põrmugi üllatunud.

Samal teemal

"Ta oli nende asjadega seotud kogu oma karjääri jooksul," vihjas Södergren Expressenile antud usutluses dopingu kasutamisele. "Teda on selles alati kahtlustatud, kuid ta on oma karjääri nii läbinud. Väga kurb, et ka tema poeg (Andreas – toim.) tarvitas dopingut. Ilmselt ahvatles teda just isa."

Södergren võttis teema kokku nii: "Veerpalu arvab kindlasti, et ka kõik teised petavad mingil moel ja tegutseb seetõttu edasi, hoolimata teistest. Kokkuvõttes on see traagiline. Reeglid teda isegi ei huvita."

Eesti antidopingu (EAD) juhatuse liige Henn Vallimäe ütles eelmisel nädalal Õhtulehele, et Andrus Veerpalu intsidenti on keeruline menetleda, sest nende ajaloos on see esmane juhtum.

"Liigsesse emotsiooni ei tasu laskuda, sest ega meie kellegi eesmärk pole Veerpalut häbiposti lüüa – tahame lihtsalt tuua asjasse selgust. Küll aga on suusaklubidest kahju, sest suusarahvas on sellisest tegevusest selgelt häiritud," nentis Vallimäe.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee