Võrkpall

HUVITAV: Saaremaa võrkpalliklubi peatreeneriks saab põneva taustaga välismaalane 

Toimetas Deivil Tserp, 2. jaanuar 2020, 10:50
Ioannis Kalmazidis.Foto: Saaremaa võrkpalliklubi
Saaremaa võrkpalliklubi peatreeneriks saab 51-aastane Kreeka-Rootsi kodakondsusega Ioannis Kalmazidis.

Ioannis (Jannis) on Rootsis üles kasvanud ja mängijana (sidemängijana) esindanud koondist 150 korral. Mängijana on tema parimad tulemused 1988. aastal Seouli olümpiamängude seitsmes koht ja 1989. aastal Euroopa meistrivõistluste teine koht. Lisaks on ta mitmekordne Kreeka karika- ja meistrivõistluste võitja.

Treeneritööd alustas ta 2007. aastal Thessaloniki Iraklise abitreenerina, tulles kohe ka Kreeka meistriks. Jannis sai esimest korda peatreeneriks 2010. aasta detsembris Olympiacose ridades, kus ta kevadel võitis koheselt ka Kreeka meistritiitli ja tunnistati Kreeka aasta treeneriks.

Kreeka meistriks ja karikavõitjaks on ta tulnud ka Thessaloniki PAOK-i peatreenerina, kus ta on muuseas juhendanud ka Javier Jimenezt aastal, mil mängumees valiti Kreeka liiga kõige väärtuslikumaks mängijaks.

Samuti on Jannis olnud neli aastat Kreeka naiste rahvuskoondise peatreener.

Jannisel on IT-alane kõrgharidus ning nii Rootsis kui hiljem ka Kreekas on ta omandanud kõrgeima võimaliku treeneri kutsetunnistuse.

Jannise tugevuseks treenerina peetaks väga head motiveerimisvõimet ja suhtlemisoskust. Samuti on temal väga head teadmised tippvõrkpallist.

Samal teemal

31. detsember 2019, 13:25
Saaremaa Võrkpalliklubi koostöö peatreeneriga saab läbi, uueks juhendajaks nimetatakse välismaalane

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee