Kaunase Žalgirise peatreener Šarunas Jasikevicius.Foto: Gavriil Grigorov
2. jaanuar 2020, 22:20

Võimsa lõpu teinud Žalgiris alistas tugeva Iisraeli võistkonna

Euroliigas üheksa kohtumist järjest kaotanud Kaunase Žalgiris on tasapisi jalgu alla saamas. Täna alistati koduväljakul tugeva lõpu toel Iisraeli võistkond Tel-Avivi Maccabi tulemusega 73:68.

Teise järjestikuse võidu saanud Leedu meistriklubi jäi avaveerandi järel 17:21 kaotusseisu, poolajavileks olid tablool numbrid 29:34. Kuid seejärel suutis Žalgiris end koguda. Enne viimast kümmet minutit seati jalule viik, otsustaval veerandajal tehti sissejuhatuseks 7:0 vahespurt. Kuigi Maccabi tuli lähemale ja vähendas kohati vahe minimaalseks, ei lasknud leedukad kordagi edu käest ja pidasid lõpuni vastu.

Võitjatele tõi Lukas Lekavicius 23 punkti, Maccabi resultatiivseim oli Jake Cohen, kes kogus 20 silma. Külalismeeskonna eest ei teinud vigastuse tõttu kaasa Othello Hunter ja Scottie Wilbekin.

Žalgiris jätkab vaatamata võidule endiselt eelviimasel kohal, edestades ainult viimast ehk 18. kohta hoidvat Peterburi Zeniti. Maccabi püsib viiendal kohal.