Espanyoli kangelane Wu Lei (vasakul) ja Barcelona vasakkaitsja Jordi Alba. Foto: Reuters/Scanpix
5. jaanuar 2020, 10:36

VIDEO | Hiina jalgpalluri ajalooline värav röövis FC Barcelonalt linnasiseses madinas võidu

Kuulus Barcelona linna jalgpalliderbi Espanyoli ja FC Barcelona vahel lõppes eile hilisõhtul 2 : 2 viigiga.

Kodumeeskond Espanyol asus Hispaania meistrivõistluste 19. vooru kohtumist 23. minutil David Lopezi pealöögist juhtima, kuid Luis Suarezi ja Arturo Vidali 50. ja 59. minuti väravad pöörasid seisu Barcelona kasuks.

Ent 75. minutil jäi Barca vähemusse, sest keskpoolkaitsja Frenkie de Jong teenis vastasmängija särgist tirimise eest teise kollase ehk punase kaardi. See andis Espanyolile lõpuminutite surveks olulise eelise, mis kandis 88. minutil ka vilja.

Vahetult enne de Jongi eemaldamist platsile pääsenud hiinlane Wu Lei avanes kenasti Barca trahvikasti, sai sinna söödu ja lõi palli tagumisse alumisse nurka 2 : 2 viigiks. Ühtlasi sai temast aegade esimene Hiina jalgpallur, kes löönud ükskõik mis võistlussarjas Barcelonale värava.

Kuigi Madridi Real võitis eile võõrsil 3 : 0 Getafet, säilitas Barcelona liidrikoha. Hispaania liigahooaeg jõuab tänaste mängude järel täpselt poole peale.