Therese Johaug.Foto: AP/Scanpix
Toimetas Mart Treial 5. jaanuar 2020 15:08
Tänavuse naiste Tour de Ski võitis ootuspäraselt norralanna Therese Johaug, kes pani täna Val di Fiemmes kuulsal lõputõusul oma paremuse selgelt maksma.

Viimase etapi eel näis seis justkui põnev, sest Johaug edestas Astrid Uhrenholdt Jacobseni ainult 3,0 ja Natalja Neprjajevat 14,0 sekundiga. Ent reaalsus oli teistsugune.

Nii pea, kui naised jõudsid ligi 4 km pikkuse ränkraske tõusu algusesse, pani Johaug järgmise käigu sisse. Maha jäid kõik peale Heidi Wengi, kes pidas vastu 6,6 km vaheajapunktini, misjärel oli temagi sunnitud Johaugil minna laskma.

Edasine oli Johaugi jaoks puhas jõudemonstratsioon ja karjääri kolmanda Tour de Ski üldvõidu vormistamine. Lõpuks jõudis ta 10 km pikkuse etapi finišisse ajaga 34.21,6, mis oli 50,3 sekundit kiirem kui Wengi ja 54,5 sekundit kiirem kui Ingvild Flugstad Östbergi aeg.

Kuivõrd tänavu toimus viimane etapp esmakordselt ühisstardina, ei võrdu lõputõusu paremusjärjestus automaatselt kogu tuuri paremusjärjestusega. Kokkuvõttes tõusis teiseks venelanna Neprjajeva (+1.11,1) ning kolmandaks Östberg (+1.17,5). Jacobsen langes lõputõusuga teisel kohalt viiendaks (+2.13,4).

Tänased parimad (kliki pildil):

Tuuri lõppseis (kliki pildil):