VIDEO | Ronaldo lõikas Klavani söödu vahelt ja lõi Juventuse võiduvärava (6)

Toimetas Mart Treial, 6. jaanuar 2020 17:55
Ragnar Klavan (nr 15) vaatab taamalt, kuidas Cristiano Ronaldo skoorib penalti.Foto: AFP/Scanpix
Ragnar Klavani koduklubi Cagliari kaotas Itaalia meistrivõistluste 18. voorus võõral väljakul Torino Juventusele tulemusega 0 : 4.

Esimese poolaja pidas Cagliari kenasti vastu, kuid teine algas kehvasti. Klavan tahtis 49. minutil sööta 19aastasele poolakast keskkaitsepartnerile Sebastian Walukiewiczile, kuid Cristiano Ronaldo lõikas söödu vahelt ja lõi palli väravasse (vt allolevat videot).

Kõigest kaks minutit hiljem oli Cagliari värava ees taas ohtlik olukord. Väravavaht Robin Olsen tõrjus Paulo Dybala pealelöögi vastu Klavani kanda, kust pall põrkas hooga vastu Olseni enda õlga ja hakkas värava suunas hõljuma, kuid istukil rootslane suutis olukorra napilt enne väravajoont klaarida.

Cagliari ründas harva, kuid 60. minutil tehti seda ohtlikult. Külaliste kiirrünnak päädis Giovanni Simeone pealöögiga, mis tabas Juventuse värava põiklatti. Seitse minutit hiljem kadus mängust sisuline pinge, sest Ronaldo realiseeris kindlalt Dybala teenitud penalti.

Aga Juventus ei piirdunud kahe tabamusega. Vahetusest sekkunud Gonzalo Higuain lõi 81. minutil Klavani jalgevahelt ja pisikesest rikošetist 3 : 0 ning Ronaldo minut hiljem 4 : 0. Kohtumise kolmandal lisaminutil tabas Cagliari ründaja Joao Pedro posti ehk auvärav jäi seekord löömata.

Portugali staar Ronaldo on nüüd skoorinud viies järjestikuses liigamängus. Sellist seeriat polnud tal varem Juventuse eest ette näidata. Lisaks sai temast Alexis Sancheze järel sel sajandil teine jalgpallur, kes löönud kübaratriki nii Itaalia, Hispaania kui ka Inglismaa kõrgliigas.

Samal ajal Milanos San Siro staadionil tegi Zlatan Ibrahimovic AC Milani eest oma nii-öelda liigadebüüdi (ta esindas Milani ka aastatel 2010–12), kui sekkus Sampdoria vastu 55. minutil vahetusest. Rootsi ässa tulekust hoolimata lõppes mäng tulemusega 0 : 0.