Auto-Moto uudised

Kahekordne vormel 1 maailmameister tegi Dakari rallil salapärase avarii (1)

Toimetas Mart Treial, 6. jaanuar 2020 22:31
Fernando Alonso ja Marc Coma tõid oma Toyota Hiluxi sellisena Dakari ralli 2. katse finišisse. Foto: AFP/Scanpix
Kahekordne vormel 1 maailmameister Fernando Alonso tegi Dakari ralli teisel etapil avarii, kuid tal pole aimugi, mille või kellega ta kokku põrkas.

"Sõitsime tolmus millelegi otsa. Me isegi ei tea, mis see oli, sest me ei näinud mitte kui midagi," vahendab esimest korda kuulsal kõrberallil osaleva Alonso sõnu Motorsport.com.

"Läbisime 48 kilomeetrit väga kiiresti ja püüdsime Erik Van Looni kinni. Seejärel sõitsime 120 kilomeetrit tolmu sees ehk nullnähtavusega kuni sõitsime millelegi otsa."

Avarii tagajärjel purunes Alonso ja tema kaardilugeja Marc Coma Toyota Hiluxi vedrustus, mille parandamine röövis meestelt ümmarguselt kaks tundi. Lõpuks ületasid nad finišijoone tiimikaaslasest Giniel de Villiers'ist kaks tundi ja 34 minutit hiljem.

"Sõitsime ilma esipidurideta, seega pidime sõitma ettevaatlikult, aga see on jälle üks uus kogemus," märkis Alonso etapi lõpuosa kohta. "Tahtsin kogeda Dakari rallit koos kõikide selle lisadega ning see ongi võidusõidu osa. Olen rõõmus, et olen siin ja jätkan."

Alonso hoiab nüüd kokkuvõttes 48. kohta. Ta kaotab liider Orlando Terranovale (Mini) kaks tundi ja 38 minutit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee