Jalgpall

Legend lõpetas: jalgpalli maailmameister tõmbas karjäärile joone alla 

Toimetas Eigo Kaljurand, 7. jaanuar 2020, 10:31
Daniele De Rossi.Foto: Reuters / Scanpix
2006. aastal Itaalia koondisega jalgpalli maailmameistriks tulnud legendaarne Daniele De Rossi teatas ootamatult karjääri lõpetamisest.

Alates 2001. hooajast AS Roma ridades mänginud ja eelmisest suvest Argentina kõrgliigaklubisse Boca Juniors siirdunud Daniele De Rossi teatas eile ametlikult jalgpallisaabaste varna riputamisest. Vigastuste tõttu Argentinas vaid viis mängu kirja saanud poolkaitsja sõnul polnud lõpetamise põhjuseks tervis: “Tunnen, et pean minema tagasi perekonna juurde. Igatsen tütart ja tema igatseb mind. Olen otsuse teinud ja see on lõplik.”

Itaalia koondises 117 mängu pidanud ja 21 väravat löönud parimad aastad möödusid AS Roma ridades, kus ta jõudis peale Francesco Totti lõpetamist kanda ka kaptenipaela. Saapamaa pealinnaklubis jäi De Rossile kirja 616 ametlikku mängu ja kaks võidetud Itaalia karikat. De Rossi auhinnakapi aukohal on 2006. aastal võidetud maailmameistritiitel.

Daniele De Rossi lubas, et tema edasine karjäär jätkub jalgpalli juures. Itaalia meedias sahistatakse, et AS Roma noortesüsteemist jalgpalluriks kasvanud De Rossi siirdub kasvatajaklubisse treeneriks. Tegu oleks perekonnatraditsioonide jätkamisega, sest Daniele isa Alberto on viimased 30 aastat juhendanud erinevaid Roma noortegruppe.

Samal teemal

10. aprill 2018, 23:48
VIDEO | Vaata, millise võidutantsu panid Roma mängijad püsti pärast Barcelona väljalülitamist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee