Doping

Rahvusvaheline suusaliit: Andrus Veerpalu eitab seotust dopinguskeemiga (97)

Toimetas Eigo Kaljurand, 7. jaanuar 2020 14:13
Andrus Veerpalu.Foto: Aldo Luud
Rahvusvaheline suusaliit (FIS) teatab, et Andrus Veerpalu eitab seotust Seefeldi dopinguskandaaliga.

FIS määras 2. jaanuaril lõplikud nelja-aastased võistluskeelud nii treener Mati Alaverile kui ka murdmaasuusatajatele Karel Tammjärvele, Andreas Veerpalule ja Aleksei Poltaraninile. FIS-i sõnul ei soovinud ükski neljast mehest täiendavat istungit, seega tehti otsus ilma selleta. 

Tammjärve, Andreas Veerpalu ja Poltaranini keeld hakkab tagasiulatuvalt kehtima 2019. aasta 1. märtsist ning Alaveri oma sama aasta 28. augustist. Kõigil neljal on 21 päeva aega otsus rahvusvahelises spordikohtus (CAS) vaidlustada.

Andrus Veerpalu kohta on avalikult teada vaid nii palju, et Tammjärv ütles Seefeldis toimunud pressikonverentsil, et kahekordne olümpiavõitja oli oma poja dopingutarvitamisest teadlik. Lisaks töötas ta viimastel aastatel Poltaranini abilisena.

Alaver on avalikult tunnistanud, et vahendas Saksa dopinguarsti Mark Schmidti kontakti nii Tammjärvele kui ka Kärbile, kuid ütles kevadel Õhtulehele, et Poltaranin ei saanud Schmidti telefoninumbrit tema käest. Lisaks sõnas Alaver kevadel ERRile, et tema ei soovitanud Schmidti teenuseid Andreas Veerpalule.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee