Talisport

Laskesuusatajad marus: meil on Oberhofis võistlemisest siiber (1)

Toimetas Eigo Kaljurand, 9. jaanuar 2020 22:34
Oberhofi sprindidistantsi võitja Marte Olsbu Röiseland.Foto: AP / Scanpix
Laskesuusatamise Oberhofi MK-etapi avavõistluse järel on peamiseks jututeemaks rasked ilmastikutingimused, mis tegid võistluse lotoks.

Sportlastele jääb arusaamatuks, miks nad peavad aastast-aastasse võistlema rasketes ilmaoludes. Etapi Johanna Talihärma ja Tuuli Tomingase järel 59. kohal lõpetanud rootslanna Mona Brorsson põrutas Soome ajalehele Iltalehti: “Ma ei taha rohkem Oberhofi tulla, olen väsinud sellest kohast.” Brorsson eksis lasketiirus neli korda.

Mõnevõrra edukam oli Norra esindaja Tiril Eckhoffi päev: “Oli udune, tuuline ja sajune. Laskmine oli täielik loto. Olen rahul, et pääsesin ainult kahe trahviga.”

Rootslanna Anna Magnusson imestas, et tribüünid siiani täis on. “Muljetavaldav, et publik siia tuleb, kuigi ilm on alati p***. Nad ei näe ju midagi,” vahendas Iltalehti Magnusssoni. Eelmisel aastal meelitasid laskesuusatajad Oberhofi 60 000 pealtvaatajat.

Soome peatreeneri Jonne Kähköneni sõnul on asukoht suurepärane, aga Oberhofi võistlus tuleks kalendris mõnele paremale ajale tõsta. Sama meelt oli ka tema hoolealune Mäkäräinen: "Ainus probleem on ilm, kõik muu siin toimib."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee