Kristjan Ilves.Foto: Aldo Luud
Talisport
10. jaanuar 2020, 15:24

Kristjan Ilves jäi MK-hooaja esimesel võistlusel punktideta (1)

Kaelavigastusest taastunud kahevõistleja Kristjan Ilves (23) sai enda MK-hooaja esimesel võistlusel 32. koha. Järjekordse veenva võidu teenis norralane Jarl Magnus Riiber.

Hüppevõistluse võitnud ja 10 km pikkusele suusadistantsile 23 sekundit enne lähimat jälitajat Espen Björnstadi startinud Riiberi võidus ei tekkinud hetkekski kahtlust. Ta kontrollis võistluse kulgu algusest lõpuni ja finišeeris ajaga 26.10,9.

Teiseks spurtis end sakslane Vinzenz Geiger (+26,6) ja kolmandaks norralane Jörgen Graabak (+27,7). Nad alustasid suusasõitu vastavalt 10. ja 5. kohalt.

Ilves startis suusarajale 25. positsioonilt koos hirmkõva suusataja Ilkka Herolaga, kes rebis end 1,3 kilomeetriga juba 16 sekundit ette. Esimese 2,5 km pikkuse ringi järel oli Ilves 26. (+1.49,1), poolel maal 30. (+2.01,6) ja enne viimast ringi 32. (+2.11,6).

Punktikoht oli veel käeulatuses, sest ta oli neljase grupi viimane. Ent ringi esimesel tõusul jäi Ilves austerlasest Bernhard Gruberist ja tšehhidest Ondrej Pazoutist ja Jan Vytrvalist enam kui 10 sekundiga maha. Sellega oli punktilootus kadunud ning lõpuks liugleski Ilves üle finišijoone 32. kohal (+2.40,3).

Eestlase suusaaeg oli päeva 36., kaotust kiireimale mehele Herolale kogunes 2.07,4.

Tulemused (kliki pildil):

Enne suusasõitu:

Ilves hüppas Val di Fiemme normaalmäel (HS 104) taganttuulega 94,5 meetrit, mis andis koos stiili- ja tuulepunktidega 119,3 silma.

Suusahüppevõistluse võitis ootuspäraselt MK-sarja ainuvalitseja Jarl Magnus Riiber, kes lendas taganttuulega 104,5 meetrit kaugusele. Kuivõrd ta startis kaks poomi madalamalt kui enamus võistlejad, teenis ta selle eest veel lisapunkte – kogusaak 146,6 punkti tähendab, et Ilves pääseb suusarajale temast 1.49 hiljem.

Eestlasega koos stardib MK-sarja üks tugevamaid suusatajaid, soomlane Ilkka Herola, kes hoiab parima suusataja arvestuses 2. kohta.

"Oli täitsa enam-vähem hüpe, natuke oleks tahtnud rohkem, aga ei ole hullu. Eks näeb, kuidas suusasõit läheb. Loodetavasti on hea tunne rajal ja tuleb hea võitlus," sõnas eestlane Instagrami story's.

Eilsel proovivõistlusel hüppas Ilves 99,5 meetrit.