Talisport

Noorte taliolümpia teine päev: Eesti parim laskesuusataja lõpetas 15. kohal, kullad Venemaa sportlastele 

Toimetas Eigo Kaljurand, 12. jaanuar 2020 09:35
Neidude 10km võitja Aljona Mohhova peale finišeerimist.Foto: AP / Scanpic
Lausanne`is jätkuvatel noorte taliolümpiamängudel tegid avavõistluse laskesuusatajad. Eestlaste parim oli 16aastane Demi Heinsoo.

Laskesuusatajate debüüt Lausanne’i noorte taliolümpiamängudel lõppes kahetiste tunnetega: 16aastane Demi Heinsoo sai 10 km individuaaldistantsil 15. koha, teised Eesti laskesuusakoondislased jäid tuuleoludega hätta.

Tütarlastest olid stardis veel Miia Heleene Utsal, kes sai 59. koha (5; +8.01,6) ja Lisbeth Liiv, kes sõitis välja 62. koha (11; +8.17,6)

Kui neidude võistluse ajal oli tuulevaikne, siis noormeeste 12,5 km individuaaldistantsil hakkas tuul rohkem keerutama. Eestlastest tuli kaheksa möödalasuga 37. kohale Markus Rene Epner, kes kaotas võitnud venelasele Oleg Domitšekile +4.48,9. Tuudor Palm sai 42. (7; +5.16,2) ja Andreas Koppa 75. koha (10; +8.25,2).

"Suusakiirus oli rajal hea, aga laskmisega ei teagi, mis juhtus," sõnas Epner. Palmi jaoks oli see esimene start pärast antibiootikumikuuri. "Võistlustunde kättesaamisega läheb veel aega, laskmine ei läinud nii nagu lootsin. Suusad olid meil täna aga väga head!" kiitis Palm.

Noorte olümpiamängud on treenerite Karel Viigipuu ja Anti Kuulmata arvates väga vajalik mõõduvõtt. "Noorte olümpia on väga tugev suurvõistlus. See paneb noori sportlasi rohkem ja professionaalsemalt harjutama. See on väga hea väljund saamaks aru, mille jaoks tuleb treenida," rääkisid nad.

Tütarlaste iluuisutamise üksiksõidus hoiab Eva-Lotta Kiibus lühikava järel 46,63 punktiga 14. kohta. Juhib kelmika nimega Lõuna-Korea iluuisutaja You Young 73,51 punktiga.

Jätkusid ka kurlingu ja 3 vs.3 jäähoki võistlused. Kurlingu segavõistkond sai tabelisse kirja teise kaotuse, kui 3 : 0 eduseis Hispaania koondise vastu pöördus 3 : 9 allajäämiseks.

3 vs.3 jäähokiturniiri asus juhtima Marek Potšinoki meeskond „Roheline“. Seejuures oli Marek päeva esimeses mängus vastamisi oma kaksikvenna Erikuga.

Kuigi Erik viskas meeskonna "Pruun" eest värava, ei suutnud ta venda alistada – "Roheline" võitis tulemusega 8:6. „Roheliste“ võiduseeria jätkus ka õhtuses mängus tiimi "Punane" vastu, kui just Mareki visatud viimase minuti värav tõi tabloole 8:8 viigiseisu. Karistusvisetel pandi samuti paremus maksma ning nõnda on "Roheline" ainus meeskond olümpiaturniiril, kes jätkab täisedu ehk 3 võiduga. Erik Potšinoki meeskond "Pruun" on tänu kahele võidule ja paremale väravate vahele teisel kohal, Konrad Kudeviita meeskond "Sinine" pole seni võiduarvet avanud.

Mareku sõnul on erinevatest riikidest pärit meeskond väga hästi mängima hakanud: "Vastased olid väga head ja kõvad, aga olime paremad,"rõõmustas Marek.

Tabeliseis: 1. Roheline (E. Potšinok) 8 punkti (3 võitu), 2. Pruun (M. Potšinok) 6 punkti, 3. Oranž 6 punkti…. 8. Sinine (Kudeviita) 0 punkti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee