Kergejõustik
12. jaanuar 2020, 13:07

Keenia pikamaajooksja uuendas maailmarekordit (1)

Valencias toiminud 10 kilomeetri maanteejooksuvõistlusel parandas keenialane Rhonex Kipruto maailmarekordit.

Pikamaajooksja Kipruto jõudis finišisse ajaga 26 minutit ja 24 sekundit, millega 20aastane noormees parandas seni Uganda esindaja Joshua Cheptegei nimel olnud maailmarekordit 14 sekundiga. Samas jooksus kolmandana lõpetanud Julian Wanders sai enda nimele uue Euroopa tipptulemuse (27.13). Kahe mehe vahel teisena lõpetas Keenia esindaja Benard Kimeli.

Naiste sama pikal distantsil sai Keenia kolmikvõidu. Võitja Sheila Chepkirui lõpetas ajaga 29.46, millega jäi vaid kolme sekundiga maailmarekordile alla. Tema kaasmaalased Rosemary Wanjiru and Norah Jeruto jooksid ajad 29.50 and 29.51, millega said vastavalt teise ja kolmanda koha.