Irene Schouten pärast tänast triumfi.Foto: AP/Scanpix
Talisport
12. jaanuar 2020, 18:29

Põneva kullaheitluse võitis hollandlanna, Alusalu jäi napilt esikümnest välja (5)

Heerenveenis toimunud kiiruisutamise Euroopa meistrivõistlustel saavutas Saskia Alusalu naiste ühisstardiga sõidus 11. koha.

Alusalu noppis esimesest vahefinišist kaks punkti, kuid päris otsustavatel hetkedel ei suutnud ta enam kiiremate naistega sammu pidada. Kui veel kuus ringi enne lõppu oli kogu punt koos ja Alusalu selle eesotsas, siis peagi vahetasid mõned naised käiku.

Kolm ringi enne lõppu sõitis kõigil eest ära hollandlanna Melissa Wijfje, kuid ta püüti napilt enne lõppu siiski kinni. Naine sai siiski 22 punktiga kolmanda koha. Hõbe läks 41 punkiga itaallannale Francesca Lollobrigidale. Kuldmedali noppis aga hollandlanna Irene Schouten. Tema auhinnakapist leiab muuhulgas ka ühisstardi olümpiapronksi ja sama distsipliini kaks MM-tiitlit.

Kaks vahefinišist kogutud punkti andsid Alusalule 11. koha. Finišisse jõudis 18 naist.

Saskia Alusalu. Foto: USA Today Sports / Scanpix

Marten Liiv sai 1000 m distantsil 14. koha (1.10,09), kaotadades Euroopa meistrile Pavel Kuližnikovile täpselt kolme sekundiga.