Tõnu Tõniste.Foto: Diana Unt
Ohtuleht.ee 15. jaanuar 2020 10:06
Eesti Olümpiakomitee asepresident ja endine tippsportlane Tõnu Tõniste kandideerib EOK presidendiks.

"Annan teada, et olen otsustanud osaleda 15. aprillil toimuvatel Eesti Olümpiakomitee presidendi valimistel. Eesti spordi mitmekülgne edendamine on minu missioon ning EOK presidendina saan sellele täielikult pühenduda. Tegu on kaalutletud otsusega, mis on ajendatud motivatsioonist taastada dopinguskandaalides haavata saanud Eesti spordi maine ning toetusest, mida spordiinimestelt tajun. Hindan seda usaldust kõrgelt ning suhtun oma otsusesse kandideerida tõsiselt," lausus Tõniste.

Purjetamise olümpiahõbeda sõnul tuleb presidendil näha riigi spordi juhtimisel tervikpilti. "Selleks on mul kogemusi EOK asepresidendi ametist, kokkupuude alaliitude tegevusega ning lisaks isiklik tippsportlase karjäär, harrastusspordiga tegelemine ning vanema roll oma sportivatele lastele. Olen seega spordist läbi imbunud ja seda kõige paremas mõttes," sõnas Tõniste.

Eesti spordis toimuv läheb 52aastasele Tõnistele väga korda. Ta näeb valdkonnas arenguruumi ning võimalust anda enda panus. "On tehtud palju head tööd, kuid näen valdkondi, kus saan edasiarenguks rakendada sihikindlat ja koordineeritud lähenemist," ütles Tõniste.

"Kõige olulisemaks pean edasi arendada noorte OM ettevalmistustoetuste süsteemi ja senisest tugevamalt toetada ka treenereid. Eesti tippsportlaste jõudmiseks maailmatasemele ja heade tulemuste saavutamiseks tuleb jätkata Team Estonia edasiarendamist."

"Kõige vajalikuma edasiarenguna näen tugiteenuste ja spordimeditsiini osakaalu olulist suurendamist. Lisaks tuleks liikuda ettevalmistuse baastoetuselt rohkem kulupõhisele toetamisele."

"EOK peab hea seisma selle eest, et ausa spordi põhimõtted oleksid meie spordikultuuri üheks alustalaks. Eesti spordi maine taastamiseks tuleb tõhustada võitlust dopingu kasutamise vastu, see peab olema kõigi ühine missioon – EOK, alaliitude, treenerite ja sportlaste."

"Sport tuleb noortele lähemale tuua, et juba varases eas neid liikumisharrastusse  haarata. Et iga laps ja noor leiaks endale huvitava ja võimetele vastava spordiala, tuleb kehalise kasvatuse tundides tutvustada erinevaid alasid. Liigipääsetavuse suurendamiseks pakkuda alg- ja põhikoolide õpilastele erinevate organiseeritud treeningtundide korraldamist pärast tundide lõppu koolis või lähedal asuvas spordibaasis/-hoones," tutvustas Tõniste oma arusaami sellest, kuidas võiksid asjad välja näha Eesti spordis.

"Eesti Olümpiakomiteel on juhtiv ja vastutav roll Eesti spordi edendamisel ja esindamisel, see on ka minu eesmärk. Tajun EOK presidendi ametiga kaasnevat vastutust, kuid soovin oma pikaajalisi ja mitmekülgseid kogemusi rakendada Eesti spordi edasiseks arenguks," lisas Tõniste.

Varem on EOK presidendi kohale kandideerimisest teatanud ettevõtja ja treener Jaanus Kriisk ning praegune president Urmas Sõõrumaa.