Kergejõustik

ILUS ŽEST! Erki Nool pälvis Leedu olümpiakomiteelt ootamatu auhinna (1)

Toimetas Mart Treial, 17. jaanuar 2020 18:38
Erki Nool koos auhinnaga.Foto: Eesti Olümpiakomitee
Leedu olümpiakomitee tunnustas olümpiavõitja ja kergejõustikutreener Erki Noolt Fair Play auhinnakonkursil aasta teo auhinnaga.

Nool teenis tunnustuse Leedu kümnevõistlejale Edgaras Benkunskasele osutatud abi eest 2019. aasta suvel Rootsis Gävles peetud Euroopa U23 meistrivõistlustel kergejõustikus.

Kuna leedukad ei saanud teibaid kodumaalt Rootsi transportida, palus alaliit eestlastelt abi. Eesti sportlaste Robin Noole ja Johannes Treieli treener Erki Nool, kes täitis U23 EM-il ka Eesti koondise juhi rolli, otsis abivalmilt vajalikud teibad ja transportis need Eestist võistluspaika.

Noole hinnangul polnud leedukate valitud teivas aga sportlasele parim, nii et ta soovitas ja hankis talle sobivama teiba. Ka võistluse ajal andis Nool Benkunskasele tehnika osas asjatundlikku nõu. Noor leedukas sai sellest kõigest palju abi ning ühtlasi suurt innustust legendi toetusest. Nii parandas Benkunskas U23 EM-il teivashüppes isiklikku tippmarki 20 sentimeetri võrra, viies oma rekordi 4.50 peale ning teenis kümnevõistluses 8. koha.

Nool sai auhinna kätte Eesti olümpiakomitee kontoris, kui oli tulnud EOK tippspordikomisjoni koosolekule. "On hea tunne, et tunnustakse, kui head teed," sõnas ta pressiteate vahendusel.

"Leedukad ei saanud kuidagi oma sportlase teibaid Rootsi transportida. Nad pöördusid meie poole abipalvega, kas saaksime neid teivaste transportimisel aidata. Kuna sõitsin ise autoga Rootsi, siis ei näinud väga suurt probleemi lisada kotti paar teivast. Võistluste käigus kujunes vaikselt nii, et hakkasin ka noort leedukat märkamatult juhendama. Et leedukad seda meeles pidasid ja see nende jaoks suur asi oli, on meeldiv. Üllatav, aga meeldiv."

See on Leedu olümpiakomitee Fair Play auhinnakonkursi 26aastase ajaloo jooksul esimene kord, kui ausa mängu aasta teo auhinna teenib välismaalane.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee