Talisport

Kelly Sildaru enne avastarti: noorte olümpiamängud on suurem võistlus kui täiskasvanute MM (4)

Toimetas Eigo Kaljurand, 18. jaanuar 2020 08:36
Kelly Sildaru Lausanne`is.Foto: OIS
Freestyle-suusataja Kelly Sildaru teeb täna Šveitsis Lausanne'is hooaja avastardi, kui asub püüdma noorte olümpiamängude pargisõidu kuldmedalit. Võistluse eel on mängude koduleht Eesti parima naissportlase võtnud fookusesse.

17aastase eestlanna sõnul on noorteolümpia väga oluline spordisündmus. "Mu meelest on noorte olümpiamängud suurem võistlus kui (täiskasvanute) maailmameistrivõistlused ja siin on kõik organiseeritud natuke paremini," ütles Kelly enne võistlust.

Samal teemal

Lausanne`is võitmist väärtustaks Eesti freestyle-suusataja samaväärselt täiskasvanute maailmameistrivõistluste medaliga. "Noorte olümpiamängud on isegi tähtsamad või siis lihtsalt teistmoodi. Kuid tegu on kindlasti suure võistlusega," vahendab mängude koduleht Sildaru sõnu. "Siinne medal oleks samaväärne maailmameistrivõistluste medaliga. Ja MM on väga suur üritus."

Sildarult uuriti, kas tema Lausanne`is osalemise üheks motivaatoriks oli PyeongChangi taliolümpiamängude vahele jäämine. "See polnud tore, kuid ma ei mõtle sellele liiga palju," sõnas 2018. aasta suurvõistluse vigastusega vahele jätnud Kelly.

"Elan võistlusest võistlusesse ja päev korraga. Maailmameistrivõistluste võitmine oli suur hetk ja sain kodumaal päris tuntuks. Kuid praegu naudin siin Lausanne`is olemist," võttis meie medalilootus hetkeseisu kokku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee