WRC

Esapekka Lappi: Olen sellel aastal kindlasti kiirem 

Toimetas Eigo Kaljurand, 18. jaanuar 2020 13:28
M-Spordi 2020. aasta Ford Fiesta WRC. Foto: M-Sport
Soome rallimees Esapekka Lappi tõdes, et tal on M-Sporti kolimise üle hea meel. Uus Ford Fiesta WRC-auto sobib talle lihtsalt paremini.

Eelmisel aastal nüüdseks rallisarjast lahkunud Citroeni meeskonnas sõitnud Lappi näeb Ford Fiesta eeliseid eelkõige asfaldil. "Teame, et Citroen oleks teinud tänavuseks aastaks aerodünaamilisi muudatusi, kuid olnuksin asfaldil ikka hädas," sõnas Lappi wrc.com lehele antud intervjuus. "Kindlasti olen M-Spordiga sellel aastal kiirem."

Samal teemal

Esapekka on viimastel kuudel testinud Fiestat nii Inglismaal kui ka Prantsusmaal. "Ford sobib mulle väga hästi, eriti asfaldil. Masin tundus mugav ja sellega oli lihtne sõita."

Olenemata testisõitudel valitsenud kehvadest ilmaoludest jäi autost hea mulje. "Eriti hästi toimib masin kurvides, ma pole ammu ennast roolis nii hästi tundnud," pakatas 29aastane soomlane positiivsusest.

23. jaanuaril algavale Monte Carlo WRC-etapile vaatab Lappi lootusrikkalt otsa. "Eelmisel aastal mul sõit ei õnnestunud, aga hooaeg enne seda olin kuni sõiduveani kõrges mängus. Tänavu on üsna reaalne sõita korralikult kohale, kuigi ma pean masinat veel tundma õppima. Tunnen ennast siiski märgatavalt enesekindlamana kui eelmisel aastal," ütles hiljuti M-Sporti siirdunud soomlane.

"Kõik teavad, et Monte Carlos pole tippkiirus oluline. Auto peab olema mugav ja sõitjale ettaimatav. Lisaks peab õnnestuma rehvivalikuga," selgitas Esapekka WRC-sarja avaetapi eripära.

Samal teemal

12.01.2020
Soome ralliäss tunnustab eestlast: Tänak on minust parem sõitja
09.01.2020
STIILSED FOTOD | M-Sport esitles uut ralliautot