Talisport

Võidukas Kelly Sildaru: kuna sain vähe treenida, läksin kindla peale (4)

Mart Treial, 18. jaanuar 2020 15:23
Kelly Sildaru.Foto: Facebook / Olen Olümpiafänn
Freestyle-suusataja Kelly Sildaru (17) avas võistlushooaja Šveitsis Lausanne'is noorte olümpiamängude pargisõidu kuldmedaliga. 

Võit tuli ülinapilt, sest Sildaru teenis parimal katsel kohtunikelt 93,75 punkti ning hõbeda võitnud Hiina esindaja Ailing Eileen Gu 93,25 punkti. "Läks tõesti napikaks," tõdes Sildaru rõõmsal häälel ümmarguselt 45 minutit pärast triumfi telefonitsi Õhtulehele.

Samal teemal

"Algselt oli plaan teistsugune run teha, aga kuna saime nii vähe treenida – esimene päev oli rajaga harjumiseks, et välja mõelda, mida saaks teha ja teisel päeval (eile – M.T.) oli plaan kava harjutada, aga halvad ilmaolud ei lubanud treeningul väga hüpata –, siis tuli teha safe run (turvaline laskumine – M.T.)."

Käsipuudel tegutses Sildaru planeeritult, kuid järeleandmisi tuli teha hüpete osas. "Algselt oli plaan teha esimesel hüppel cork 900 ja teisel switch 1080. See olnuks palju parem run, aga tundus, et praegu tuli sellega ka hästi välja," sõnas ta.

Samas ei jäänud Sildaru enda kuldse sooritusega lõplikult rahule. "Esimene rail (käsipuu / toru – M.T.) ei tulnud nii hästi kui treeningul ja kvalifikatsioonis. Arvan, et seal oleks saanud palju juurde panna. Muude asjadega jäin suht rahule, tundsin end väga mugavalt."

Telepildi vahendusel võistlust vaadates jäi mulje, et suusatamine sujus muretult, võistluspausist polnud jälgegi. "Ega trikid ja kõik on olemas, need ei kao kuhugi, kui ma ei sõida nii palju. Tean, kuidas neid teha. Vorm ei kao otseselt ära, alguses läheb lihtsalt paar ringi aega harjumiseks, kui pole kaks kuud lumel käinud. Siis on jälle kõik asjad nii nagu peavad," lausus Sildaru, kes lendab homme USA-sse, kus ootavad ees Aspeni X-mängud.

Seal võistleb ta järgmisel nädalalõpul pargi- ja rennisõidus ning Big Airi hüpetes. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee