Talisport

Laskesuusatamine: võimas Prantsusmaa edestas konkurente enam kui minutiga, eestlaste viimane vahetus rajale ei pääsenudki (5)

Toimetas Mihkel Talivee, 18. jaanuar 2020 16:57
Martin Fourcade.Foto: AP/Scanpix
Saksamaal Ruhpoldingus toimuval laskesuusatamise MK-etapil sai meeste 4x7,5 km teatesõidus kindla võidu Prantsusmaa koondis, kes edestas konkurente rohkem kui minutiga. Kuna võidumeeskond oli nii kiire, et nad püüdsid Eesti kinni enne viimast ringi, siis neljandat vahetust sõitma pidanud Raido Ränkelit enam rajale ei lastudki.

Kuut varupadrunit vajanud Prantsusmaa teatenelik koosseisus Emilien Jacquelin, Martin Fourcade, Simon Desthieux ja Quentin Fillon Maillet edestas lõpuks teisena lõpetanud Norrat (0+10) 1.12,2 ja Austriat (0+4) 1.24,3ga. Neljas oli Venemaa (0+5; +1.32,3) ja viies Saksamaa (0+12; +2.13,1).

Prantslaste neliku avavahetust sõitnud Jacquelin andis teate üle esimesena, selleks hetkeks oli edu Hiina ees 11,8 ja Norra ees 21,8 sekundit. Teist vahetust sõitnud Fourcade tegi sisse suure vahe, liidrite kolmas mees Desthieux pääses rajale 1.19,4 enne norralasi. vahepeal oli kolmandaks kerkinud Austria (+1.19,8). 

Kolmanda vahetuse järel jäi esikolmik samaks, norralased tegid austerlaste ees sisse väikese edu ning järjestuses Prantsusmaa - Norra - Austria sõit ka lõpetati.

Eesti koondis koosseisus Rene Zahkna, Kalev Ermits, Kristo Siimer ja Raido Ränkel sai lõpuks 26 meeskonna konkutentsis protokolli kirja 22. koha. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee