Erling Haaland.Foto: Reuters/Scanpix
18. jaanuar 2020, 18:39

VIDEO | 19aastane Norra imelaps tegi Saksamaa tippklubi eest debüütmängus 20 minutiga kübaratriki

Austria kõrgliigaklubi Red Bull Salzburgi eest pöörase hooaja esimese poole teinud 19aastane Erling Haaland näitas, et ta suudab väravaid lüüa ka suurte klubide eest. 194 cm pikkune norralane, kes eelmise aasta lõpus Dortmundi Borussiaga lepingu sõlmis, lõi kohe debüütmängus kübaratriki.

Seejuures kulus tal vägiteoga hakkama saamiseks kõigest 20 minutit. Samuti olid Haalandi väravad Bundesliga kohtumises klubile olulise tähtsusega: kui norralane 56. minutil vahetusest sekkus, oli klubi FC Augsburgi vastu 1:3 kaotusseisus. Jala sai väravamasin valgeks kõigest kolme minuti pärast, mõned hetked hiljem tegi seisuks 3:3 19aastane Jadon Sancho.

Võiduvärava lõi Haaland 70. minutil, kübaratriki ja lõppseisu vormistas ta aga üheksa minutit hiljem.

Dortmund hoiab Bundesliga edetabelis neljandat kohta, juhib mängu vähem pidanud Red Bull Leipzig.

Haaland on tänavusel hooajal teinud kaasa 23 kohtumises ja löönud kokku juba 31 väravat. Meistrite Liigas püstitas ta alagrupiturniiril mitmeid rekordeid ning sai seal kirja kaheksa tabamust. Võrdluseks: tänavu vägevalt mänginud Robert Lewandowski on löönud käimasoleval hooajal 30, Lionel Messi ja Cristiano Ronaldo aga 16.