Lisell Jäätma.Foto: World Archery
22. jaanuar 2020, 09:02

TUBLI! Eesti vibulaskja võitis MK-etapi ja tegi ajalugu

Plokkvibulaskja Lisell Jäätma (Türi Vibukool) võitis möödunud nädalavahetusel Prantsusmaal Nimes'is sisetingimustes toimunud MK-etapi ja tõusis ühes triumfiga naiste arvestuses MK-sarja liidriks.

Finaalis alistas ta tulemusega 145 : 143 taanlanna Tanja Jenseni. Teel kullamatši lülitas äsja juunioride klassist välja kasvanud Jäätma teiste hulgas konkurentsist eelmise aasta MK-sarja teise koha omaniku, belglanna Sarah Prieelsi (148 : 146).

"Kõik sujus väga hästi, tundsin ennast kindlalt. Finaalis oli närv sees, aga suutsin lasud ilusti sooritada. Läksin selle võiduga MK-sarja üldliidriks. Olen väga õnnelik," sõnas ta vibuliidu pressiteate vahendusel.

Ühtlasi on see ajalooline hetk, sest kunagi varem pole Eesti vibusportlane MK-sarja juhtinud.

Naiste plokkvibu esikolmik. Vasakult Tanja Jensen, Lisell Jäätma ja Alexis Ruiz. Foto: World Archery

Teise poodiumikoha tõi Eestile Meeri-Marita Paas, kes saavutas plokkvibu juunioride neidude seas kolmanda koha. Hanna Liina Lippand sai samas võistlusklassis 9. koha.

Plokkvibu juunioride noormeeste hulgas läks nii Robin Jäätmale kui ka Kristjan Ilvesele kirja 6. koht.

Olümpiakogemusega Reena Pärnat sai sportvibuga laskvate naiste konkurentsis 546 punktiga 39. koha (71 naisest).