Anett Kontaveit.Foto: AP/Scanpix
23. jaanuar 2020, 09:58

SUPER! Anett Kontaveit murdis ennast Austraalia lahtistel kolmandasse ringi (3)

Tennisist Anett Kontaveit (WTA edetabeli 31.) jõudis Austraalia lahtistel kolmandasse ringi. Hispaanlanna Sara Sorribes Tormo (WTA 91.) alistus tulemusega 6 : 2, 4 : 6, 6 : 1.

Avaringis vähem kui tunniga austraallanna Astra Sharma 6 : 0, 6 : 2 alistanud Kontaveidi teise ringi vastane tuli Hispaaniast. Varasemalt olid 24aastane eestlanna ja temas aasta noorem hispaanlanna kohtunud kahel korral. Eelmisel aastal alistas Anett Sorribes Tormo kindlalt nii Austraalia lahtistel (6 : 2, 6 : 2) kui ka USA lahtistel (6 : 1, 6 : 1) suure slämmi turniiridel.

Esimene sett tõotas eestlannale sama lihtsat võistluspäeva. Kontaveit murdis esimesed kaks vastase pallinguservi ja sai sisse kiire 5 : 0 edu. Kuigi hispaanlanna suutis ühe murde tagasi saada, siis 31 minutiga võttis Anett 6 : 2 võidu.

Teises setis suutis Sara Sorribes Tormo koheselt eestlanna pallinguservi murda ja tablool särasid peagi numbrid 3 : 0. Anett Kontaveit suutis veel viigistada, kuid hispaanlanna näitas kindlamat mängu ja võitis seti 6 : 4.

Otsustavas setis võttis Eesti esinumber siiski oma. Anett murdis kahel korral vastase pallingu, sai sisse kiire edu, mida hoidis lõpuni. Tund ja 43 minutit kestnud matši lõppnumbriteks jäid 6 : 2, 4 : 6, 6 : 1.

Kolmandas ringis tuleb eestlannale vastu Šveitsi tennisist Belinda Bencic, kes hoiab WTA tabelis seitsmendat kohta.